Od cvjetnih grmova do japanskih trešanja: U Konjščini posađeno preko 100 novih sadnica
U općini Konjščina na javnim površinama s ciljem daljnjeg unaprjeđenja vizualnog identiteta i kvalitete života u središtu Konjščine posađeno je više od 100 novih sadnica.
Ovaj projekt nastavak je tradicije ozelenjavanja koja je započela prije nekoliko desetljeća, već 60-ih godina, a utemeljena je na bogatoj urbanističkoj povijesti kraja općine Konjščina.
Općina Konjščina već je prepoznata u europskim krugovima kao primjer uspješnog urbanističkog planiranja, a ova akcija dodatno potvrđuje tu poziciju.
Među novim sadnicama nalaze se cvjetni grmovi, poput forzicija i jorgovana, ukrasne šljive, te ukrasno drveće poput magnolija, japanskih trešanja, ginka, judinih drveća, japanskih javora i cedrova.
Saborska zastupnica i načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok zahvalila je svim djelatnicima Komunalca Konjščine, kao i sugrađaninu Toniju, na zajedničkom trudu u realizaciji ovog projekta, koji će oplemeniti prostor i omogućiti građanima uživanje u još ljepšem okruženju.
-Naša je obveza čuvati i nadograđivati nasljeđe koje smo dobili, ali i osigurati da buduće generacije uživaju u ljepoti naše općine. Uz ozelenjivanje i dalje nam je jedan od prioriteta daljnje urbanističko planiranje, stoga nakon promjene Prostornog plana, upućujem Općinskom vijeću prijedlog za izradu Urbanističkog plana uređenja Centra, čime ćemo omogućiti još bolje i funkcionalnije uređenje središta naše općine - naglasila je načelnica Curiš Krok.
Ovaj korak simbolizira kontinuirani napredak Konjščine kao urbane i ekološke zajednice, usmjeren na stvaranje održivog, zelenog i ugodnog prostora za sve mještane.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stršljeni i ose uskoro će postati aktivniji: evo čega se najviše plaše i kako ih se riješiti
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Slavko (42) poginuo na motoru, iza njega ostalo dvoje djece
Brutalan napad na popularnoj manifestaciji u našem kraju. Mladić leži, drugi ga nokautira udarcem nogom u glavu
Za 119 mališana u Zagorju odgađa se upis u 1. razred, a glavni razlog je zabrinjavajuć
[FOTO] Cross country utrke u Klimenu ponovno donijele spektakl i adrenalinske vožnje – evo tko su pobjednici
Strašno: Četverogodišnjeg dječaka ugrizao poskok
Obavijest Grada: Počinje sanacija klizišta, građane molimo za razumijevanje
Prometna nesreća na autocesti, stvaraju se kolone, zabranjen promet za kamione i autobuse između čvorova Krapina i Đurmanec
[FOTO I VIDEO] 'Purica i vino' u Začretju: Pripremljena i podijeljena jela od 500 kg purice
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
