Očekuje nas 40-ak centimetara snijega
Snijeg je u četvrtak padao u gotovo cijeloj zemlji, a najgore se tek očekuje! Prema Meteoalarmu u Zagrebu i okolici bi trebalo pasti 40-ak centimetara snijega te će puhati jak sjeveroistočnjak
Snijeg je u četvrtak padao u gotovo cijeloj zemlji, a najgore se tek očekuje! Prema Meteoalarmu u Zagrebu i okolici bi trebalo pasti 40-ak centimetara snijega te će puhati jak sjeveroistočnjak.
Podsjetimo, jučer je objavljeno crveno upozorenje Meteoalarma za područje Karlovca i Gospića te narančasto upozorenje za područje Zagreba, Dubrovnika, Međimurja, Zagorja, Istre, Kvarnera i sjeverne Dalmacije-
Snijeg se očekuje u gorju i nizinama, a prema prognozama Meteoalarma, danas bi u Gospiću moglo napadati i preko 50 centimetara snijega. Velike količine oborina očekuju se i u Karlovcu.
Nakon snijega, stiže zahlađenje!
Pravo zahlađenje stiže nam krajem nedjelje i osobito u noći na ponedjeljak, što će biti uvod u pravu zimsku hladnoću sljedećeg tjedna.
Zahlađenje će većinom biti praćeno suhim vremenom. U unutrašnjosti će tijekom petka biti obilnog snijega, u gorju preko pola metra novog, a i u zapadnijim nizinskim područjima snijega će biti puno. Na krajnjem istoku prvo kiša, a zatim malo snijega krajem petka i u subotu, piše Crometeo u opširnoj prognozi za idućih par dana.
U noći na petak i u petak u zapadnim i gorskim predjelima obilan snijeg, mjestimice novih 30-40 cm. Najviše snijega se čini u Lici, Gorskom kotaru, na Kordunu i na karlovačkom području. Očekuju se značajniji prometni problemi kroz taj dio Hrvatske. U Slavoniji kiša i snijeg, a navečer snijega može biti i na krajnjem istoku. Kasno popodne i navečer oborine će polako slabiti. Puhat će umjeren, mjestimice i jak sjeveroistočnjak uz temperaturu na zapadu i u gorju od -4 do 0, na istoku možda i do 4 ili 5°C.
U subotu će snijeg prestati, već tijekom jutra u većini nizinskih krajeva, a do kraja dana i u Lici gdje će se najduže zadržati. Puhat će sjeverni i sjeveroistočni vjetar, ali će postupno slabjeti. Jutarnja temperatura zraka od -6 do -1, a najviša dnevna u većini nizinskih predjela oko nule, u gorju nekoliko stupnjeva niža.
U nedjelju malo povoljnija situacija. Oborina će biti puno manje, ali još je ponegdje moguć slab snijeg u malim količinama. Možda ćemo ugledati i malo sunca, osobito sredinom dana. Jutro hladnije uz poledicu, a i danju ostaje hladno tako da će se snijeg zadržati. Jutarnja temperatura od -12 do -6, po kotlinama u slučaju vedre noći i hladnije. Najviša dnevna temperatura većinom od -3 do 2 Celzijeva stupnja.
Čini se da će i u ponedjeljak jutro biti vrlo hladno, a danju možda zaleprša malo slabog snijega. Vjerojatno će u ponedjeljak sredinom dana biti kraćih sunčanih razdoblja. Temperatura zraka slična onoj u nedjelju.
U utorak i srijedu hladno uz dosta oblaka, a neki scenariji daju i mogućnost za nove snježne oborine. Jutra će biti hladna uz jak mraz, a i danju zimske temperature.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u ranim jutarnjim satima: Prijetio ženi pa bježao policiji. Pijan se na kraju zabio u ogradu
Zašto WC daska s vremenom postane labava: Ovaj problem riješit ćete za samo nekoliko minuta
Zagorje tuguje: Poginuo mladi vatrogasac i automobilist
Korov će uvenuti i neće se vraćati ako na njega stavite jedan kućanski predmet
Kaos na cestama: Pogledajte gdje su već sad kilometarske kolone
Šokantan prizor: Stablo palo na ljude, ozlijeđeno dvoje odraslih i dvoje djece
[VIDEO] Uklanjanje starih baraka kod OB Zabok ide prema planu: Radovi se nastavljaju i danas
Tužna vijest za hrvatsku znanost: Preminuo jedan od najpoznatijih hrvatskih fizičara i ugledni akademik
Prometna nesreća u Zagorju: Sudarila se dva auta, policija objavila detalje
Izbio požar u Zagorju: Vatrogasci hitno izašli na teren, intervencija još uvijek traje
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
