Objavljene pojedinosti dvostrukog ubojstva: 'Već ga se dugo bojimo'
Nešto prije 14 sati u Slavonskom Brodu ubijeno je dvoje ljudi.
Policija je dojavu o dvostrukom ubojstvu zaprimila oko 13:50 te je poslala patrolu na teren. Na mjestu događaja u Ulici sv. Lovre u Slavonskom Brodu pronašli su tijela dvoje ljudi - 76-godišnjaka i 78-godišnjakinje. Na tijelima su bili vidljivi znakovi nasilne smrti.
Zbog sumnje na dvostruko ubojstvo, uhićen je 45-godišnjak. Kako neslužbeno doznaje Index, radi se o sinu koji je ubio roditelje. Kako je predvečer objavilo državno odvjetništvo, ubio ih je hladnim oružjem.
Susjeda ubijenog bračnog para rekla je kako se već dugo boji uhićenog muškarca te kako sumnja da pati od psihičkih poremećaja.
"Bili su dobri ljudi, poštena familija, toliko fini da nemam riječi", rekli su u telefonskom razgovoru za Jutarnji šokirani susjedi.
"Imali su dva sina, jedan stariji je odselio u Istru te se bio oženio i dobio dijete, no on je umro. Ovaj mlađi sin je do prije nekoliko godina radio u Francuskoj te se zatim vratio u Brod i kupio kuću u istoj ulici kao i roditelji", rekli su nam susjedi. Druga susjeda je pak rekla kako su, čim su vidjeli policiju, shvatili što se dogodilo.
"Vidjelo se da je slab sa živcima unazad nekoliko godina. Čitav dan se vozio biciklom i postao je jako neuredan. Ne znam što mu se točno dogodilo", rekla je druga susjeda.
"Potreseni smo. Nešto što se... Ne znam što bih rekao. Poznavao sam obitelj. Bili su dobri susjedi. Bili su povučeni, nismo previše pričali", rekao je susjed Branko.
"Teško smo ovo doživjeli. Već ga se dugo bojimo, sina koji je to napravio", kazala je Brankova supruga.
"On je onako, nikad nije pozdravljao nikoga, kao da ne postojimo. Mislim da je bio psihički bolestan", dodao je susjed Branko.
O dvostrukom ubojstvu u Slavonskom Brodu izjavu je dao Davor Smoljan, zamjenik županijske državne odvjetnice.
"Očevidom provedenim na mjestu događaja utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je 45-godišnjak hladnim oružjem usmrtio mušku osobu starosti 76 godina i žensku osobu starosti 78 godina s kojima je rodbinski povezan. Počinitelj je uhićen i pod nadzorom policijskih službenika. Nastavljaju se izvidi kako bi se utvrdile okolnosti počinjenja navedenog kaznenog djela", rekao je Smoljan.
Kako doznaje HRT, obitelj ubijenih i ubojice nije bila u evidenciji Hrvatskog zavoda za socijalni rad. Nisu bili pod nadzorom, a 45-godišnjak nije bio prijavljivan policiji.
Od početka godine u Hrvatskoj je počinjeno 14 ubojstava, od toga osam među bliskim osobama.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
