Prethodni članak

Objavljen natječaj za 23. Recital ljubavne poezije ''Željka Boc 2026.''


Općinska knjižnica i čitaonica Marija Bistrica objavila je natječaj za 23. Recital ljubavne poezije ''Željka Boc 2026''. Recital, koji će se po 23 put održati na Valentinovo 14. veljače 2026. godine, nosi ime po pjesnikinji, te urednici i voditeljici Radija Marija Bistrica Željki Boc, koja je tragično stradala u prometnoj nesreći 29. studenog 2002. godine.

Sudjelovati mogu autori koji pošalju najviše tri, do sada neobjavljene pjesme, na standardnom jeziku, isključivo ljubavne tematike. Pjesme moraju biti prepisane u pet primjeraka i označene istom šifrom, uz molbu pjesnicima koji su do sada sudjelovali na Natječaju da ne ponavljaju šifre od prijašnjih godina. Uz pjesme treba poslati zatvorenu omotnicu u kojoj se nalaze: ime i prezime autora, telefonski broj, adresa i šifra kojom su pjesme označene.

Pjesme treba poslati i u elektroničkom obliku na mail: [email protected] ili na CD-u ili DVD-u. Najuspješniji radovi, koje će izabrati Stručni ocjenjivački sud, bit će javno izvedeni na večeri 23. Recitala, na Valentinovo, 14. veljače 2026. godine. Natječaj je otvoren do 6. siječnja 2026. godine, a pjesme se šalju na adresu Općinske knjižnice i čitaonice Marija Bistrica, p.p. 25, 49 246 Marija Bistrica s naznakom ''Za Recital Željka Boc'' Pjesme poslane na natječaj ne vraćaju se, a rezultati Natječaja bit će poznati početkom veljače. Natječaj se svake godine objavljuje 21. studenog, na rođendan Željke Boc. 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook