Obilježen Dan Urbane aglomeracije Zagreb
Urbana aglomeracija Zagreb ustrojena je 2016. godine. Obuhvaća Grad Zagreb kao središte aglomeracije te još 29 gradova i općina – 7 s područja Krapinsko-zagorske i 22 s područja Zagrebačke županije
Jučer, u utorak 19. lipnja u prostorima Gradske skupštine Grada Zagreba održan je Dan Urbane aglomeracije Zagreb, u svrhu promidžbe Strategije razvoja Urbane aglomeracije Zagreb za razdoblje do 2020. godine i mogućnosti financiranja iz fondova EU
Na Danu urbane aglomeracije Zagreb bio je i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.
- Naši gradovi i općine koji su u Urbanoj aglomeraciji Zagreb imaju mogućnost provesti određene projekte, za koje objektivno nije bilo mjesta u njihovim proračunima. S druge strane kroz ovu aglomeraciju će se provesti i neki strateški projekti koji su vezani za nama izuzetno bitnu infrastrukturu – rekao je župan Kolar te posebno naglasio projekt Integriranog prometnog sustava Grada Zagreba, Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije. Među devet strateških projekata Urbane aglomeracije Zagreb nalazi se i Regionalni centar kompetencija za turizam i ugostiteljstvo u Zaboku.
Okupljene je na početku programa pozdravio gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, koji je podsjetio kako je Strategija razvoja Urbane aglomeracije Zagreb za razdoblje do 2020. godine, kao i pripadajući Akcijski plan i Komunikacijska strategija, donijet krajem 2017. godine, čime je započeo proces provedbe Strategije, te su stvoreni uvjeti za korištenje gotovo 1 milijarde kuna iz mehanizma ITU.
Urbana aglomeracija Zagreb ustrojena je 2016. godine. Obuhvaća Grad Zagreb kao središte aglomeracije te još 29 gradova i općina – 7 s područja Krapinsko-zagorske i 22 s područja Zagrebačke županije. Površina aglomeracije je 2.911,3 km2, a na njezinom području živi 1.086.528 stanovnika.
Tri definirana strateška cilja Urbane aglomeracije Zagreb su unaprijediti kvalitetu življenja, javnu i društvenu infrastrukturu i ljudske potencijale, razvijati konkurentno i održivo gospodarstvo, unaprijediti upravljanje okolišem, prirodom i prostorom.
Strategiju razvoja Urbane aglomeracije Zagreb za razdoblje do 2020. godine možete pronaći na poveznici
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
