Novo uhićenje u Zagorju. Policija danas objavila detalje
Tijekom proteklog vikenda, na području Policijske uprave krapinsko-zagorske provedena je preventivno-represivna akcija pojačanog nadzora vozila i vozača, utvrđeno je ukupno 167 prometnih prekršaja i to:
58 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila,
24 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu,
11 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola,
sedam prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i
67 ostalih prekršaja u prometu.
Ukupno je zaustavljeno 345 vozila/vozača.
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu utvrđena je jučer, 06. srpnja 2025. godine, oko 16,00 sati, u Zlataru, gdje je prilikom nadzora prometa zaustavljen osobni automobil kojim je upravljao 38-godišnji hrvatski državljanin, za vrijeme dok mu je određena zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije i pod utjecajem alkohola od 3,49 promila.
Vozač je uhićen i uz optužni prijedlog, danas, 7. srpnja 2025. godine u jutarnjim satima, zbog počinjenih prekršaja iz članka 199. stavak 2., članka 289. stavak 1., Zakona o sigurnosti prometa na cestama doveden na sud, gdje mu je određeno zadržavanje u zatvoru u trajanju od 5 dana.
Najveća nepropisna brzina kretanja vozila utvrđena je u petak, 04. srpnja 2025. godine, oko 17,30 sati, na A2 u Đurmancu od 149 km/h na djelu ceste gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 80 km/h. Vlasniku vozila slijedi zahtjev za dostavu podataka o vozaču.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala djevojka (14). Majka moli pomoć: ‘Ona boluje od depresije, a nije popila lijekove’
Hrvatska pošta najavila novost koju uvodi od petka
PROGNOZA: Kada u Zagorje stiže snijeg, otkriva Kristijan Božarov
Zagorku (61) na telefon nazvao nepoznati muškarac. Ostala bez nekoliko desetaka tisuća eura
TEŠKA NESREĆA: Muškarac poginuo u padu stabla!
Dnevni horoskop: Evo kome treba odmor, a tko želi više bliskosti
Danas akcija darivanja krvi u Zaboku. Radovan je krv dao stoti put
Tužna vijest: Preminuo je legendarni hrvatski redatelj
Edukacijom mladih obilježen Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece
Teška nesreća u Zagrebačkoj ulici. Pješakinja smrtno stradala
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
