Novo ograničenje na WhatsApp-u: Aplikacija će vas blokirati ako napravite ovo
Foto: Ilustracija/Pexels
WhatsApp pokušava riješiti problem spama na svojoj platformi uvođenjem mjesečnih limita za broj poruka koje pojedinci i tvrtke mogu slati nepoznatim osobama bez odgovora. Iako je aplikacija izvorno zamišljena kao jednostavan način za slanje poruka osobnim kontaktima, s vremenom je postala kompleksnija, uključujući grupne razgovore, zajednice i poslovnu komunikaciju. Zbog tih promjena, korisnici sada primaju više poruka nego ikada, a teško je pratiti sve njih.
Svaka poruka koju korisnici i tvrtke šalju drugim osobama računat će se prema ovom novom mjesečnom limitu, osim ako ne dobiju odgovor. Na primjer, ako na konferenciji upoznate nekoga i pošaljete tri poruke, te poruke bit će računane prema limitu.
WhatsApp nije otkrio točan broj limita jer trenutno testira različite mogućnosti tijekom ovog razdoblja. Međutim, kada poslovni korisnici ili pojedinci budu blizu dosezanja tog limita, aplikacija će prikazati upozorenje u obliku iskačućeg prozora s brojem preostalih poruka, kako bi im pomogla izbjeći blokadu.
Tvrtka je izjavila za TechCrunch da će ovaj test biti aktivan u nekoliko zemalja tijekom narednih tjedana. Također su napomenuli da prosječni korisnici neće obično dosegnuti limit i da njihovo iskustvo s porukama neće biti pogođeno. Cilj ove mjere je, naime, borba protiv ljudi i tvrtki koji šalju previše poruka i spama.
S obzirom na to da WhatsApp postaje sve važniji alat za komunikaciju, posebno na tržištima poput Indije, mnogi korisnici već sada primaju više od 50 nepročitanih poruka. Puno tih poruka dolazi od tvrtki i nepoznatih osoba.
Ostatak članka ispod videa
U posljednjih godinu dana, WhatsApp je pokušao suzbiti ovo ponašanje putem različitih alata i zaštita. U srpnju 2024. počeo je testirati limite za broj marketinških poruka koje tvrtke mogu slati korisnicima tijekom mjeseca. Također je počeo nuditi opciju za korisnike da se odjave s marketinških poruka kako bi primali samo važne informacije ili podršku od tvrtki, bez nepotrebnog spama.
WhatsApp je ove godine krenuo i s eksperimentima uvođenja limita za broj poruka koje se mogu slati u sklopu emitiranja. Kompanija je počela proširivati ovaj eksperiment u više od desetak zemalja, uključujući Indiju, jedno od najvećih tržišta s više od 500 milijuna korisnika, piše Večernji.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policajac koji je autom sletio na njivu u Zagorju je malo popio i ide na disciplinski
Drama u obitelji: Otac sinu (32) rekao da pospremi sobu, a on eksplodirao - 'Je*o ti Bog ma*er'
Stižu nam kiša pa snijeg u Zagorje. Detalje donosi prognostičar Kristijan Božarov
Krapinsko - zagorska županija ponovno dobila nagradu za najbolji EU projekt
Liječnici se bore za život izbodenog policajca. Procurili detalji o napadaču
Policija objavila fotografiju ubojice iz Međimurja. Traže ga po Hrvatskoj i Sloveniji
Tražite posao u Zagorju? Provjerite koji se poslovi nude
Hrvatska ide na Eurosong unatoč sudjelovanju Izraela. Brojne europske zemlje najavile bojkot
PAŽNJA POTROŠAČI: S polica se povlači jedan proizvod. U njemu je pronađena salmonela
Uništen najveći spomenik Josipu Brozu na svijetu. Evo gdje je policija pronašla Titovu glavu
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
Zašto je Donja Stubica novo poželjno mjesto za život?
