Novi umjetnički voditelj Zbora ''Bistričko zvono'' je Jurica Gregurić
Vrlo aktivna Udruga umirovljenika ''Marija Bistrica'' ima i sekciju zbora. Zbor ''Bistričko zvono'' osnovan je 2014. godine, a prvi je nastup imao te godine na Susretu umirovljenika KZŽ-e, koji se tradicionalno održava na Dan državnosti u Mariji Bistrici. Nažalost pandemija je zadnje dvije godine onemogućila rad zbora, no dobra je i sretna vijest za dvadesetak zboraša iz bistričke umirovljeničke udruge, da je popuštanjem mjera zbor ponovno počeo sa radom.
Inače, do sada su umjetnički voditelji zbora bili Katarina Bašić i danas nažalost pokojni Franjo Matok, a nakon pauze novim je umjetničkim voditeljem postao mladi, ali u pjevanju iskusni Jurica Gregurić, vrlo aktivan i u radu s mladima u Župi Marija Bistrica i dugogodišnji član Klape ''Bistrica''. Prve probe novog voditelja i zbora su već počele, a prvi nastup nakon dvogodišnje pauze, baš simbolično bit će ponovno na Susretu umirovljenika KZŽ u Mariji Bistrici na ovogodišnji Dan Državnosti.
Dodajmo da organizacijski zborom koordinira Vladimir Ozimec, a na probama puno podršku dao je i predsjednik Udruge umirovljenika ''Marija Bistrica'' Željko Ščuric. Ponovnim pokretanjem ovog zbora sretan je i Josip Kovačić, nekadašnji predsjednik ove udruge, za čijega je mandata i zbor počeo sa radom, a koji je nekada obnašao i dužnost predsjednika Matice umirovljenika Hrvatske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
