NOVE POPEVKE: Renomirani izvođači opjevali 'kaj', u popevkama uživale predsjednica i ministrica kulture
Na jučerašnjoj večeri novih popevki mogle su se čuti 22 nove skladbe
Krapini je u festivalskoj dvorani, u subotu, sve bilo kak negdar. Fundus je bogatiji za 22 popevke, iako je izvedena 21. Naime, glumac Vid Balog trebao je pjevati „Tri frtalja sreče“ Dubravka Češnjaka, poznatog člana Tamburaškog orkestra HRT-a, ali nije imao ni frtalj sreće. Zbog bolesti nije došao! Ali zato je došao estradni doajen Miro Ungar, za kojega se mislilo da neće doći, jer je hospitaliziran u Infektivnoj klinici „Fran Mihaljević“. Liječnici su ga pustili na nekoliko sati da u Krapini otpjeva „Novo je vreme prišlo k nam“, što je, uz suradnju maestralnog Tomislava Golubana na usnoj harmonici ,učinio poput pjevača u najboljim godinama.
Primijećeno je kako je predsjednica Republike Kolinda Grabar Kitarović , inače pokroviteljica festivala, uživala u popevkama, posebice kad je pjevao najmlađi sudionik, Nikola Kolačević iz Rijeke, kojemu je krapinski debut bio nagrada za uspješan nastup na festivalu „Grobnička skala“, u rodnoj predsjedničinoj Grobnišćini. Dobro je raspoložen bio i potpredsjednik Hrvatskoga sabora, akademik Željko Reiner,koji je nekoć, kao tekstopisac, i sam bio sudionik Festivala kajkavskih popevki, kao i ministrica kulture, Nina Obuljen Koržinek, čije je ministarstvo pokrovitelj Tjedna kajkavske kulture u Krapini. Primijećen je i dolazak političkog tajnika stranke Neovisni za Hrvatsku Zlatka Hasanbegovića i članice predsjedništva spomenute političke stranke Ane Lederer, nekadašnje intendantice zagrebačkoga HNK i Hasanbegoviće pomoćnice dok je on bio ministar.
Glazbeni program umjetnički ravnatelj Siniša Leopold „skrojio je“ po modelu „za svakog ponešto.“ Bilo je pjevnih laganica iz pera Ivice Pepelka, himnične popevke „Lepa moja domovina“ Rozike Othman u interpretaciji njezine kćeri Barbare i Stjepana Lacha, ode Krapini „Sviraj mi Krapina moja“, čiji su autori domaći dečki, dr. Nenad Kukovačec i Miljenko Hršak, u izvedbi Ronalda Brausa i Iliraca, do balada kakva je, primjerice, „Balada o jednoj ljubavi“ Tonija Eterovića. Pjevala ju je Gordana Ivanjek Tušek. Rajko Suhodolčan uglazbio je tekst zabočkoga liječnika dr. Cvjetka Leža „Popevka i ti“ i istu otpjevao s klapom „Bistrica“. Bojan Jambrošić, Maja Vučić, Božimir Lovrić, Dario Došlić, Marija Borić…imponirali su svojim interpretacijama, a posebice bariton Miroslav Živković. Dakako, i pregradska klapa „Kmeti“ kera more popievati stoječki i sedečki. , Hrvoje Hegedušić i svi drugi izvođači opravdali su svoje krapinsko festivalsko sudje
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gostovala kod Stankovića pa iznenadila objavom nakon emisije: ‘Ide tužba’
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
Stravična nesreća: Autom udario u zaštitnu ogradu. Vozač poginuo na licu mjesta
Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
[FOTO] Svečano obilježen Dan obrtničke komore. Dodijeljene zlatne plakete najboljima
Najbolji hrvatski poslodavac traži 320 ljudi: Posao je siguran, a plaća vrhunska!
SPEKTAKL: Hrvatska će igrati protiv Brazila, evo kada i gdje..
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Što stariji, to privlačniji: Ovi horoskopski znakovi s godinama su sve ljepši
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
