Nova istraga protiv Zdravka Mamića
ŽDO sumnja da je Dinamo malverzacijama iz 2018. godine oštećen za 597.953 kune, dok je Mamiću pribavljena nepripadna imovinska korist u tom iznosu.
Županijsko državno odvjetništvo iz Zagreba pokrenulo je istragu protiv predsjednice Uprave GNK Dinama Vlatke Peras, odbjeglog bivšeg Dinamovog čelnika Zdravka Mamića i nekadašnjeg predsjednika Uprave Dinama Igora Kodžomana koje sumnjiči da su malverzacijama oštetili Dinamo za 587.953 kune, piše HRT.
Tužiteljstvo je, ne navodeći identitete osumnjičenika, izvijestilo da se Kodžoman i Peras sumnjiče za zlouporabu povjerenja u gospodarskom poslovanju, dok se Mamić sumnjiči za poticanje na zlouporabu povjerenja u gospodarskom poslovanju.
Zagrebački ŽDO je precizirao kako sumnja da su Kodžoman kao predsjednik Uprave Dinama i Peras kao članica Uprave kluba zadužena za opće poslove, među kojima je i odjel nabave, kupovali Mamiću, na njegov zahtjev i Dinamov trošak, raznu tehničku i drugu robu.
Tužiteljstvo je izvijestilo da Peras sumnjiči za odobravanje narudžbi, a Kodžomana da je svojim potpisom odobravao plaćanje robe, znajući da se ta roba neće koristiti za potrebe kluba, već za potrebe Mamića.
ŽDO je dodao da je Dinamo tim malverzacijama iz 2018. godine oštećen za 597.953 kune, dok je Mamiću pribavljena nepripadna imovinska korist u tom iznosu.
Riječ je o kraku afere SMS u kojoj je Mamić bivšem policijskom informatičaru Franji Vargi davao mito i vrijednu informatičku opremu u zamjenu za izradu lažne SMS prepiske kojom je Varga trebao dokazati da su Mamić i nekadašnji vlasnik Agrokora Ivica Todorić žrtve politički montiranih procesa, zbog čega se Vargi sudilo za sprječavanje dokazivanja, a Blažu Curiću za pomaganja.
Tijekom suđenja ispitani su brojni svjedoci, među kojima Ivica Todorić, bivši predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko, a video-vezom iz Mostara svjedočio je i Zdravko Mamić, koji se u BiH nalazi od lipnja 2018., kao bjegunac pred hrvatskim pravosuđem.
Visoki kazneni sud potvrdio je u listopadu 2021., odbivši žalbe Uskoka i optuženika, prvostupanjsku presudu osječkog suda kojom je Varga osuđen na tri i pol godine zatvora, a njegov pomagač Curić na dvije godine zatvora, piše HRT.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stavite ovo u zamrzivač i riješite se leda zauvijek: trik iskusnih domaćica koji provjereno radi
Zalijte cvijeće ovom otopinom od 2 sastojka i lišće će bujati kao iz vode, može vratiti i biljku koju ste već otpisali
Velika nevolja za Zagorku (59): Nije ni slutila što će joj se dogoditi, policija objavila detalje
Visoka priznanja za zagorske obrtnike: Klanjčan osvojio "Zlatne ruke", Oroslavčanka najbolja mentorica u Hrvatskoj
Održan drugi ovogodišnji prijam za novorođenčad u Pregradi
Fire Combat u Zagorju: Ponovno dvostruka pobjeda domaćina
Stiže i novac i ljubav: Za 5 znakova horoskopa srpanj mijenja sve
HUROŠ održao dvodnevni radni sastanak u Krapinsko-zagorskoj županiji
Hajduk se oglasio o statusu Livaje nakon protjerivanja s priprema
Zabočan Vili Sivec hrvatski je rekorder i prvak Amerike: 'Dat ću sve od sebe da ispunim olimpijsku normu'
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
