Nogometni spektakl u Pregradi

Branje grojzdja 2022:, prijateljska utakmica, Pregrada – Varaždin 2:8

Vodeća ekipa 1. zagorske nogometne lige nakon četiri kola Pregrada i jučer je imala radni dan. Ali bio je to posebno svečan radni dan, zapravo pravi nogometni spektakl. Jedna od najpoznatijih zagorskih manifestacija Branje grojzdja u Pregradi uvijek ima i svoj sportski dio, a ove godine njegov vrhunac bila je prijateljska revijalna nogometna utakmica u kojoj je vodeći zagorski prvoligaš dočekao hrvatskog prvoligaša Varaždin. Nije 52. izdanje ovo popularne manifestacije jedini motiv odigravanja ove utakmice, već je tu i jedna zanimljiva i velika obljetnica, 75. godišnjica registracije tada Fiskulturnog društva ''Kunagora''. Bila je to prva natjecateljska sekcija u gradu Pregradi. A 75 godina kasnije Pregrada se može ponositi sjajnom generacijom, koja ove sezone juriša na sam vrh, i to sačinjena u ogromnom  dijelu od igrača iz vlastitog pogona. Nogometni spektakl u Pregradu nije zaobišlo ni prekrasno vrijeme, niti publika pa se tako okupilo 500-njak gledatelja, a NK Varaždin je sve skupa uveličao i začinio sa dolaskom vrlo dobre momčadi, sa nekoliko prvotimaca. Što se pak rezultata tiče, na odmor se otišlo sa 0:3, a za Varaždin su prva tri gola zabili Matija Kolarić u 15., Noa Vugrinec u 30. i Matija Katanec u 40. minuti. Nastavak je otvorio Lovro Banovec golom za 0:4 u 47. minuti, da bi samo tri minute kasnije Zvonimir Koprivnjak smanjio na 1:4, uz oduševljenje domaćih navijača. Naravno da je rezultat u ovakvim utakmicama u drugom planu, ali veseli kada jedan županijski ligaš zabije gol hrvatskom prvoligašu. U 53. minuti Kolarić svojim drugim golom diže na 1:5, da bi Ivan Golubić u 58. minuti smanjio na 2:5. U završnici do izražaja su došli i igrači koji su u momčad Varaždina ušli u nastavku. Pa je tako Fran Brodić zabio dva gola, u 70. i 84. minuti, a između ta dva gola u strijelce se upisao i Andris Herrera u 80. minuti za konačnih 2:8.

Utakmicu su sudili Alen Gamilec, Mario Vincelj i Krunoslav Peharec, a sigurni smo da nitko nezadovoljan nije napustio igralište u Pregradi. Tako su i nogometaši Pregrade i njihovi gosti iz Varaždina dali pravi sportski obol ovoj velikoj manifestaciji. Posebno lijepa gesta odrađena je prema Igoru Postonjskom, sjajnom zagorskom nogometašu, inače kapetanu Varaždina, koji se oporavlja od teške ozljede, a koji je bio poseban gost Pregrade na ovom događanju.

PRIJATELJSKA UTAKMICA: PREGRADA – VARAŽDIN 2:8 (0:3)

SUCI: Gamilec, Vincelj, Peharec     GLEDATELJA: 500

STRIJELCI: 0:1 Kolarić 15', 0:2 Vugrinec 30', 0:3 Katanec 40', 0:4 Banovec 47', 1:4 Koprivnjak 50', 1:5 Kolarić 53', 2:5 I. Golubić 58', 2:6 Brodić 70', 2:7 Herrera 80', 2:8 Brodić 84'

PREGRADA: B. Kušar, Brezinščak, N. Vešligaj, Belošević, K. Vdović, R. Golubić, Kolar, Špoljar, Koprivnjak, Z. Vdović, R. Menjački; još su igrali: Ščuric, I. Golubić, Ilić, Benko, F. Škreblin, Križanec, Martinko, Deanović, G. Škreblin; trener. T. Vincelj

VARAŽDIN: Bulat, Stolnik, Kolarić, Brekalo, Katanec, Čubelić, Puclin, Pilj, Perić, Vugrinec, Posavec; još su igrali: Radošević, Brodić, Urata, Domjanić, Herrera, Stanić, Banovec; trener: M. Kovačević