Noćni uspon na Ivanščicu
Zlatarsko Hrvatsko planinarsko društvo „Oštrc“ poznato je po svojim planinarskim aktivnostima, a najnovija je – noćni uspon na Ivanščicu. Tridesetak planinarki i planinara u subotu, 18. veljače, okupilo se do predvečerja u planinarskoj kući na Majeru. A zatim su s vodičima, Robertom Matekovićem i Ivicom Hanžek, krenuli prema vrhu najviše zagorske planine (1060 metara). Vrijeme je bilo pravo zimsko. Sa snijegom i do 50 centimetara- kaže Ivica Hanžek, predsjednik HPD-a „Oštrc“.
Prema vrhu Ivanščice penjalo se preko Beliga, a do vrha se stiglo za sat i 45 minuta. Planinarilo se oko šest kilometra. Nakon odmora u planinarskom domu na vrhu Ivanščice, gdje su zlatarske planinare dočekali prijatelji iz krapinskog PD-a „Strahinjčica“, u 22 sata slijedio je povratak do polazišta. Premda je bila noć, dio sudionika pri spuštanju s vrha Ivanščice posjetio je ruševine Oštrcgrada, gdje su ih Marija Sambol i Marija Možar, lepoglavske planinarke i članice „Oštrca“ ,dočekale logorskom vatrom i okrjepom.
Kako kaže Ivica Hanžek, tijekom noćnoga uspona na Ivanščicu prohodalo se oko 14 km za tri i pol sata. Valja naglasiti kako je noćni uspon na Ivanščicu postao tradicionalan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
[FOTO] Šetnja šumom u Zagorju pretvorila se u uzbunu: Građanin pronašao nešto opasno
Brojni novi radovi: Danas bez struje čak 17 mjesta diljem Zagorja
Neki će primiti neočekivani poziv, a drugima su danas ključni detalji
Naš poznati profesor preminuo tijekom planinarenja
Zagorski trećeligaši u gostima, svi četveroligaši doma
Optužnica za naručeno ubojstvo mladog para u Zagrebu bivšem vojniku još uvijek nije potvrđena
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
