Noćna policijska potjera kod Začretja: Mirka su na kraju uhvatili u njegovom dvorištu
Fotografija je ilustrativnog karaktera i nije u vezi s navedenim događajem
Mirko iz okolice Svetog Križa Začretja bježao je od policije koja je krenula za njim u potjeru te ga na kraju uhvatila u njegovom dvorištu, a kako je bio vidno pijan, teturao je i zaudarao po alkoholu, uhićen je i odveden u policiju na tiježnjenje.
Slučaj je to koji se dogodio u veljači prošle godine u 03:35 ujutro, a koji je potom završio na sudu, budući da je policija protiv Mirka podnijela optužni prijedlog. Presuda je donesena i Općinski sud u Zlataru jučer ju je javno objavio.
Kako stoji u obrazloženju presude, Mirko nije nazočio sudskoj raspravi, a jedan od policajaca koji je te noći bio u 'potjeri za Mirkom' svjedočio je da je 20.2.2022. u 3,35 sati uočio iz svog službenog vozila, koje je bilo parkirano u blizini groblja u Svetom Križu Začretju, vozilo koje se kreće velikom brzinom zbog čega su kolega i on krenuli za tim vozilom i pokušali ga zaustaviti svjetlosnim i zvučnim signalima. Međutim vozilo se nije zaustavljalo iako su to vozilo pratili duže vrijeme, otprilike 1,5 km. U jednom trenutku su ga i sustigli međutim i niti tada se nije zaustavio pa su u konačnici došli do njegove kuće gdje se je on zaustavio u tom dvorištu.
Nadalje, svjedočio je policajac, identificirali su vozača. a u razgovoru s njim bilo očito da je pod utjecajem alkohola jer se osjetio zadah alkohola, pri izlasku iz vozila je počeo teturat, a i sam
je priznao da je konzumirao alkohol. Međutim, ponuđeno alkotestiranje je kategorički odbio. Odveli su ga u policijsku postaju gdje je zadržan do prestanka djelovanja alkohola. Sačinili smo zapisnik o ispitivanju alkoholizirano u kojem je jasno navedeno da okrivljenik odbija ispitivanje koji zapisnik je i vlastoručno potpisao.
Sud je na koncu prihvatio iskaz policajca kao uvjerljiv te je Mirka proglasio krivim. Odredio mu je novčanu kaznu u iznosu od 1.725,40 eura te mu je izrekao mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije na 3 mjeseca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Na području grada Varaždina kreće dezinsekcije komaraca
Grad Zabok ulazi u završnu fazu projekta PARKS
Lidl povukao popularni proizvod zbog prisutnosti bakterije Bacillus cereus: 'Vratite ga u bilo koju našu trgovinu'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
