Noć knjige u Krapinskim Toplicama: Predavanje o umjetnoj inteligenciji
U petak, 21. travnja
U sklopu manifestacije Noć knjige, čija je ovogodišnja tema umjetna inteligencija, Općinska knjižnica Krapinske Toplice u suradnji s TIS-om organizira predavanje pod nazivom Umjetna inteligencija u zaštiti zdravlja dojenčadi - sustav SENDD.
Tomislav Strgar, voditelj odjela za umjetnu inteligenciju u TIS-u i voditelj SENDD projekta te Juraj Lovrenčić, stručnjak za umjetnu inteligenciju u TIS-u objasnit će što je umjetna inteligencija i kako pomaže u otkrivanju neurorazvojnih odstupanja kod dojenčadi u dobi između 2 i 3 mjeseca. Prikazat će rezultate istraživanja i razvoja jedinstvenog softverskog rješenja SENDD za procjenu kvalitete spontanih pokreta u ranoj dojenačkoj dobi
Sustav se temelji na tehnologiji umjetne inteligencije, točnije računalnom vidu za prepoznavanje dječjih poza, te istreniranim neuronskim mrežama za zaključivanje kvalitete pokreta.
Projekt je otvoren za javnost te u njemu mogu sudjelovati svi zainteresirani roditelji djece u dobi od 1,5 do 3,5 mjeseca.
Više informacija o samom projektu i mogućnostima uključivanja u projekt saznat ćete na predavanju koje će se održati u petak, 21. travnja 2023. godine u 19 sati u Domu kulture Krapinske Toplice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Rukometaši se čuli s Thompsonom: Žele da im pjeva na dočeku u Zagrebu
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Prvi tjedan veljače donosi sreću i izobilje ovim znakovima
Vesela “Ekipa z placa” predstavila Zagorje na dječjem karnevalu u Opatiji
Cilj je prvo mjesto i plasman u III. NL-centar
Prioritet je povratak ozlijeđenih igrača
Kuglačice Frozy Zaboka dobile derbi za „zelenim stolom“
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
