NK Jedinstvo obišlo spomen obilježja Domovinskog rata u Vukovaru
Od trodnevnih priprema provedenih u Vukovaru, jedan dan subotu 14. ožujka, nogometaši Jedinstva izdvojili su za posjet
Od trodnevnih priprema provedenih u Vukovaru, jedan dan subotu 14. ožujka, nogometaši Jedinstva izdvojili su za posjet svim mjestima koja obilježavaju stradanja tog grada i naše zemlje. Imali su privilegiju da im vodič bude Stanko Zadro i sam učesnik u obrani, brat stradalog general bojnika Blage Zadre, heroja Borovog naselja i obrane Vukovara.
Posjetila se Trpinjska cesta, gdje su uništeni mnogi neprijateljski tenkovi, skloništa u bolnici gdje su se liječili i skrivali ranjenici, vojarna koja je preuređena u muzej, Ovčara, te groblje gdje su pokopani branitelji.
Delegacija i igrači upalili su svijeće na svim tim prigodnim mjestima i imali priliku slušati priče i strahote koje je donijela neprijateljska agresija. Mario Majsec, član uprave Nk Jedinstva i sam jedan od branitelja, Vukovarski zet, umnogome je doprinio da ekspedicija iz Začretja ima privilegije i priliku da razgleda i bude vođena od samog Stanka Zadra do drugih neimenovanih osoba, koje su svojom potresnom pričom impresionirale sve nas.
Posjetio se i Ilok, crkva sv.Ivana Kapistrana, a u crkvi jedno iznenađenje, časna sestra iz Svetog Križa koja svoju službu vrši u Iloku, a društvo joj pravi još jedna Zagorka iz Zadravca.
Sve u svemu premalo je bilo vremena da igrači i vodstvo stignu pregledati i upoznati se sa svim obilježjima tog kraja.
FOTOGALERIJA
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policija objavila nove detalje tragedije u Zagorju. Požar je bio podmetnut?
Samo premažite svinjetinu ovim prije pečenja: Meso će biti toliko mekano da se raspada, a pećnica ostaje čista!
Preminuo je poznati glumac: Pamtit ćemo ga po ulozi u kultnoj seriji
Užas na autocesti: Više ozlijeđenih u teškoj nesreći. 'Gadno, autu je ispao motor...'
Meteorologinja najavila temperature od 40 °C, ali i pljuskove: Evo kada bi mogla pasti kiša
Dnevni horoskop: Danas zvijezde pokreću lavinu promjena i donose velike prilike
Gužve više nisu samo vikendom: Voditelj na Lučkom savjetovao kada putovati
HEP javlja: Sutra bez struje u dva zagorska mjesta
FOTO: Zaspao za volanom pa se zabio u ogradu na autocesti, automobil se zapalio
Curiš Krok: ‘U tijeku je nekoliko kapitalnih projekata, Konjščina je zaista veliko gradilište’
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
