[NEZAPAMĆENI UDARI VJETRA]U svega par minuta vjetar porušio voćke i borove, raznosio crijepove s kuća, a najgora šteta je u vinogradima
Jučerašnje nevrijeme praćeno vjetrom i tučom prouzročilo je velike štete na području naselja Kladnik u općini Kumrovec
Jučerašnje olujno nevrijeme u pojedinim dijelovima Zagorja prouzročilo je veliku materijalnu štetu. Posljedice i štete najbolje se vide danas. U samo par minuta, nevrijeme praćeno tučom i jakim vjetrom koje je, čini se, ponajviše zahvatilo naselje Kladnik kod Kumrovca, nanijelo je veliku štetu na stambenim i gospodarskim objektima, ali i u vinogradima i na njivama.
- U svega par minuta olujnog nevremena nastala je velika šteta. Vjetar je raznosio crijepove s kuća, rušio voćke i borove, voda je prodirala u stambene prostore, stablo oraha srušilo se bilo na susjedovu štalu, a vjetar je prevrnuo i kamp kućicu. Najgore je u vinogradima koji su oštećeni zasigurno 90 posto - ispričao nam je Milan Kladnički iz Kladnika, inače direktor Turističkog ureda TZ područja Kumrovec, Desinić i Zagorska Sela, koji je svjedočio tom nevremenu, čije su posljedice koje su mogli, još jučer, sanirali. Zahvalio se DVD-u Kumrovec na pomoći i brzoj intervenciji kao i HEP-u na popravku električnog voda koji je uslijed nevremena također bio pokidan.
Čitatelji javljaju kako je slično nevrijeme zahvatilo i Plavić te Velince. Jako nevrijeme prouzročilo je i oštećenja na mnogim nerazvrstanim cestama na području grada Pregrade, a ekipe su morale na teren na sanaciju oštećenja na cestama.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Odličan trik: Dodajte kap ove tekućine u teglu i cvijeće će bujati kao ludo
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Poličnik prvom ovosezonskom pobjedom ostavio Frozy Zabok u superligi
[FOTO] Tuhelj je disao kao jedno i pokazao koliko voli KUD Naša lipa: Predstavljanje Monografije nikog nije ostavilo ravnodušnim
Mladić (18) bez vozačke i pijan sletio s ceste. Teško je ozlijeđen
Neuroznanost nije rezervirana samo za laboratorije
Šok u susjedstvu: Slovenija uvela drastična ograničenja goriva, uključena i vojska
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
