'Nezaboravne priče iz kavane Corso' ovogodišnji dobitnik nagrade Gjalski
Danas je u Dvorcu Gredice održana press konferencija o predstojećoj manifestaciji Dani K.Š.Gjalskog, a objavljen je i dobitnik renomirane književne nagrade
Dubravko Jelačić Bužimski ovogodišnji je dobitnik književne nagrade Gjalski. Njegova je knjiga 'Nezaboravne priče iz kavane Corso' među 65 pristiglih na natječaj proglašena je najboljom. Objavio je to predsjednik prosudbenog povjerenstva, ujedno i predsjednik Društva hrvatskih pisaca, Stjepan Čuić.
U obrazloženju stoji da je riječ o uokvirenim pričama kojima je središte zajednički kavanski stol, a sam autor pripovijeda ono što se većinom dogodilo uz neke dodatke fikcionalne nadogradnje. Sam je autor rekao da zahvaljuje žiriju što su mu dodijelili tako renomiranu nagradu te dodao da je knjiga svojevrsni omaž jednog vremena koje je proživo u toj kavani.
- Taj je prostor danas zapušten, a meni bi bilo drago da možda moja knjiga potakne nekoga u Gradu Zagrebu da mu se vrati stari sjaj - istaknuo je Jelačić Bužimski kojem će nagrada Gjalski biti svečano uručena u subotu, 24. listopada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nova pravila: Ako želite izbjeći veće račune, morate ugraditi ovo - evo detalja
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Ulijte ovo u vodokotlić i ostavite preko noći: kupaonica će mirisati na čisto, a kamenac će nestati sam od sebe!
Užas u Zagorju: Ženu u dvorištu napao i teško ozlijedio srnjak - unuka ju odvela u bolnicu
Zagorski derbi dobila Bedekovčina
Obilježen Svjetski dan nepušenja i Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga
Tijelovo u Zaboku: Procesija prolazi gradskim ulicama, dio prometa bit će zatvoren
Kreće 'Ljeto u Krapini': Donosimo kompletan program
Velik interes za Girls Code Camp: prva grupa popunjena, otvorene prijave za drugu
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
