Nevrijeme u Zagrebu i okolici. Stabla padala na ulicu i automobile! Iznenadilo i meteorologe
|Nevrijeme praćeno grmljavinom jutros je zahvatilo Zagreb. Zapuhao je snažan vjetar, a nebo se u potpunosti naoblačilo. Mjestimice je pala i kiša, pipe Index. Vjetar je, kako javljaju čitatelji, nosio kontejnere. U Sopotu, na križanju Ehrlichove i Kovačevićeve, stablo je palo na cestu.
ZET je objavio da je zbog pada stabla preusmjerio neke linije.
"Zbog pada grana na naponsku mrežu u Ulici grada Gospića, linije 2, 3 i 13 skraćene su do Heinzelove, a putnike od Heinzelove do Savišća prevoze autobusi. Zbog pada stabla na Sljemenskoj cesti, u prekidu je autobusna linija 140. Ponovno je uspostavljen tramvajski promet na relaciji Dubrava - Kvaternikov trg, koji je bio u prekidu zbog pada grane na naponsku mrežu na Maksimirskoj cesti, a linije 11 i 12 ponovno prometuju Jurišićevom. Na terenu su dežurne ekipe i vatrogasci te se intenzivno radi na uklanjanju prepreka i uspostavi prometa", javili su iz ZET-a.
Tomislav Kozarić, DHMZ, rekao je za HRT da nas je probudilo nevrijeme koje je iznenadilo i prognostičare i građane. Objasnio je da se nevrijeme stvorilo preko noći i iz Slovenije došlo do Hrvatske.
- Srećom slabi. Ono što je dobro oblaci i ta kiša donose nešto nižu temperaturu, blago će popustiti vrućina pa će se lakše disati u krajevima gdje će biti pljuska. Ali toplinski val je danas na vrhuncu pogotovo u dijelovima središnje Hrvatske koji neće biti zahvaćeni pljuskom, Slavonija, Dalmacija, kazao je.
Kozarić je rekao da skoro svi krajevi imaju narančasto, a u mnogim mjestima je i crveno upozorenje.
- Dijelom zbog tople noći, dijelom zbog temperature koja će negdje dosegnuti 37 stupnjeva, dodao je.
Kozarić je objasnio da se za vikend također očekuju visoke temperature te da je to nastavak toplinskog vala.
- Bit će vruće i treba slušati upozorenja i preporuke, rekao je.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
U zagorskim derbijima slavili Golubovec i Jedinstvo, prvi poraz novog prvaka
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
