Nastavak provedbe projekta „Jednako obrazovanje za sve“ i u drugom polugodištu
Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja sukladno Odluci o dodjeli bespovratnih sredstava udrugama koje pružaju usluge pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju
Udruga mladih Feniks u suradnji s Osnovnom školom Oroslavje i u drugom polugodištu školske godine 2017./2018. nastavlja provoditi projekt „Jednako obrazovanje za sve“. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja sukladno Odluci o dodjeli bespovratnih sredstava udrugama koje pružaju usluge pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju koje ih sprečavaju u funkcioniranju bez pomoćnika u nastavi, odnosno imaju značajna motorička oštećenja, teškoće u intelektualnom funkcioniranju, senzoričke poteškoće povezane s oštećenjem vida ili oštećenjem sluha, ponašanja koja ih značajno ometaju u funkcioniranju i ugrožavaju njihovu fizičku sigurnost i fizičku sigurnost drugih učenika te značajne teškoće u komunikaciji i socijalnim interakcijama. Sredstva osigurana Javnim pozivom Ministarstva znanosti i obrazovanja namijenjena su naknadi za rad pomoćnice u nastavi učeniku s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Oroslavje tijekom školske godine 2017./2018.
Krajem prošlog polugodišta održan je i drugi radni sastanak partnera prilikom čega su predstavljene dosad provedene projektne aktivnosti, između ostalog i analiza procjene rada pomoćnice u nastavi, a pomoćnica je iznijela svoje bilješke i opaske utvrđene na temelju svakodnevnog pružanja usluge pomoćnika učeniku s teškoćama u razvoju te ukratko ispričala na koji način pruža usluge te na koji način radi s učenikom. Predstavnice Osnovne škole Oroslavje, ravnateljica i stručna suradnica, pohvalile su provedbu ovog projekta budući da je školi usluga pomoćnika u nastavi iznimno bitna kako bi se omogućilo aktivno uključivanje učenika s teškoćama u razvoju u odgojno – obrazovne aktivnosti s tendencijom njegovog osamostaljivanja u svladavanju prepreka prilikom obavljanja istih. Također su pohvalile i dosadašnju uspješnu suradnju s Udrugom mladih Feniks.
Projekt „Jednako obrazovanje za sve“ provodi se u suradnji s Osnovnom školom Oroslavje, a njegovom uspješnom prijavom Udruga mladih Feniks proširila je krug svojih djelatnosti i na područje osiguravanje usluga pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju tijekom odgojno – obrazovnog procesa.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ulijte čašicu ovoga u lonac: Meso će biti mekano kao maslac, a dinstanje kraće za sat vremena
Kaos u Varaždinu: Policija na terenu, dio ljudi evakuiran! Je li riječ o bombi?
Ovogodišnji Uskrs bit će jedan od najhladnijih, meteorolog: 'Crta se prva bablja huka'
Senzacija u Zagorju: Ikona 1.HNL, reprezentativac, igrat će u 1. županijskoj ligi KZŽ
U izradi digitalna kartica za socijalu, ovo više neće moći kupovati
Novac im stiže od 2. travnja: Za ova 3 znaka otvaraju se 'rajska vrata', a jedan dobiva novac koji čeka godinama
Noćna akcija policije u Zagorju: Zaustavili vozača u Zaboku – odmah uhićen i odveden na sud!
Ne želite služiti vojsku? Objavljena su jasna pravila za priziv savjesti – provjerite što vas čeka!
Od 1. travnja dobre vijesti za veliki dio građana, evo kome će se ‘podebljati’ stanje na računu!
DHMZ izdao upozorenja za dijelove Hrvatske: Stiže i do pola metra snijega, orkanska bura i poplave!
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
