Nakon 40 godina obnovljena ljekarna u Ulici braće Radića u Varaždinu
Ljekarna u Ulici braće Radića u Varaždinu ove godine je renovirana čime su poboljšani uvjeti za pacijente, ali i djelatnike ovog objekta. Projekt uređenja obuhvaćao je građevinske radove, koji uključuju rušenje, demontažu starog interijera, gips-kartonske radove, soboslikarsko-ličilačke radove, elektroinstalaterske radove, podopolagačke radove, bravarske radove i postavu nove rasvjete, te opremanje ljekarne novim ljekarničkim namještajem, novo kabliranje, montažu novog alarma i video nadzora, a ukupna vrijednost projekta je 115.450,00 eura.
Ravnatelj Ljekarne Varaždinske županije Mirko Magić izrazio je zadovoljstvo novouređenim prostorom.
- Ljekarna u Radićevoj je otvorena 1982. godine i do sada je radila sa namještajem i većinom opreme iz te godine stoga je bila potrebna modernizacija i cjelokupno renoviranje interijera. Projekt je zahvatio prvenstveno dio ljekarne u kojem se zadržavaju i koji posjećuju pacijenti, ali i zdravi ljudi, koji su navikli one proizvode koji bi mogli imati utjecaj na njihovo zdravlje nabavljati u ljekarni. Za sve njih u ovoj ljekarni imamo novost, to je lijepo uređen prostor za savjetovanje sa magistrom farmacije, izdvojen tako da se čuva privatnost i to je relativno nova usluga koja se nudi, a mislim da u gradu jedini imamo ovakav prostor koncipiran na ovaj način. Tu se ujedno nadopunjujemo s obiteljskim liječnicima. Obnovljen je i kutak za djecu. Cilj nam je bio približiti ljekarničku djelatnost našim sugrađanima i poboljšati naše usluge pa sve pozivam da se sami uvjere jesmo li to i uspjeli! – istaknuo je ravnatelj Magić.
Da je uređenje prostora ljekarne bilo prijeko potrebno istaknula je i voditeljica ljekarne Draženka Vincek Mišak, mag. pharm.
- Ljekarna je obnovljena nakon dugo vremena, točnije nakon 40 godina, na zadovoljstvo nas djelatnika i naših pacijenata. Pacijenti lijepo reagiraju, ugodnije im je doći u novi prostor što nam puno znači. Drago mi je da smo ovom obnovom podigli ljekarničku uslugu na višu razinu za naše pacijente, a to će ujedno privući i mlade magistre koji u današnje vrijeme traže bolje uvjete za rad – rekla je magistra Vincek Mišak.
Novouređenu ljekarnu obišao je i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak u pratnji pročelnice Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, civilno društvo i hrvatske branitelje Ljubice Božić, a tom je prilikom istaknuo da je kvalitetna zdravstvena skrb za naše sugrađane prioritet ove županijske vlasti.
- Podizanje kvalitete zdravstvene skrbi naš je prioritet. Varaždinska županija kontinuirano ulaže u zdravstvene ustanove kojima je osnivač kako bi se njihovi korisnici i djelatnici osjećali što ugodnije. Ljekarna u Ulici braće Radića nalazi se u samom centru Varaždina i njene usluge koriste brojni građani stoga je ova obnova od iznimne važnosti. Zahvaljujem se svima, i djelatnicima i korisnicima, na strpljenju u proteklih nekoliko mjeseci koliko je trajala obnova te želim uspješan nastavak rada u vrhunski uređenom novom prostoru – rekao je župan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
[FOTO] Stigle prve fotografije privođenja osumnjičenih u akciji USKOK-a, među uhićenima i zagorski policajac
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Proračun Općine Desinić za 2026. godinu iznosi 2,4 milijuna eura, razgovarali smo s načelnikom Šurbekom
'Blues sa zagorskih brega': Ne propustite koncert našeg legendarnog glazbenika
Sreća im konačno kuca na vrata: Ova 3 znaka živjet će kao kraljevi idućih 5 godina
PRIDRUŽITE SE: Saznajte što kukci otkrivaju o stanju prirode u Zagorju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
