Najviše nezaposlenih Zagoraca između 45 i 54 godine
U evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Krapina krajem veljače registrirano je 7.467 osoba.
U usporedbi sa siječnjem 2015. broj nezaposlenih stanovnika Krapinsko – zagorske županije smanjio se za 0,4% ili 33 osobe, a u odnosu na veljaču 2014. godine broj nezaposlenih manji je za 17,1% ili 1.536 osoba. Najtraženije su bile šivačice, prodavačice, radnici na održavanju, konobarice, a potreba je bila i za vozačima teretnih vozila, ali i za one s diplomom inženjera strojarstva ili ekonomije.
Poslodavci su u veljači ponudili 361 radno mjesto što je 27,4% manje nego u prethodnom mjesecu te 10,6% manje u odnosu na isti mjesec 2014. godine.
Najviše slobodnih radnih mjesta prijavljeno je u prerađivačkoj industriji, obrazovanju i građevinarstvu. Na burzu rada u veljači je stiglo i 628 novoprijavljenih osoba i to 371 osoba izravno iz radnog odnosa, 43 osobe iz drugih posl.aktivnosti, 21 osoba iz redovitoga školovanja te 193 osobe iz neaktivnosti. Većina novoprijavljenih prije je radila u građevinarstvu i prerađivačkoj industriji.
Iz evidencije nezaposlenih izašla je 661 osoba (18,0% više nego u veljači 2014.godine). Od toga su zaposlene 474 osobe, i to: 396 osoba na temelju zasnivanja radnog odnosa i 78 osoba na temelju drugih poslovnih aktivnosti (zapošljavanje prema posebnim propisima, registriranje trgovačkog društva, obrta, ugovor o djelu). U ukupnom broju nezaposlenih, žene čine 46,8% (3.494 osobe), a muškarci 53,2% (3.973 osobe). Najviše nezaposlenih stanovnika naše županije je između 45 i 54 godine, a zatim između 25 i 34 godine.
Foto: Arhivska snimka
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
U Zagorje stigla prva Mobilna ambulanta. Što to znači za pacijente?
Glasnogovornik HDZ-a: Dobili smo prijetnju o postavljenoj bombi, zgrada je evakuirana
Europi prijeti 'ciklonska bomba' i ledeni udar: Ovaj poremećaj mogao bi nam donijeti i snijeg
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
GRAD POZIVA: Zlatarščani, dostavite prijedloge i primjedbe na prijedlog Proračuna za 2026.
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
