Najavljeni veliki prosvjedi i štrajkovi
Ništa od dogovora
fotografija je ilustrativna
Svih jedanaest sindikata javnih službi koji sudjeluju u pregovorima za osnovicu za plaće u javnim službama odbilo je ponudu vlade Republike Hrvatske s 4. sastanka pregovaračkih odbora, koji je održan 18. listopada 2022., priopćili su. Ista je informacija stigla i iz Sindikata Preporod, piše index.hr.
"Sindikati javnih službi ostaju pri svojim zahtjevima koji za cilj imaju očuvanje cijene rada i kupovne moći zaposlenih u javnim službama u ovoj i idućoj godini.
Nezadovoljni trenutnom ponudom vlade RH, sindikati su započeli s pripremama prosvjednih aktivnosti.
Dana 8. studenoga 2022. diljem zemlje bit će organizirani prosvjedi pred ustanovama u svim sustavima javnih službi, a za 15. studenoga 2022. planirano je održavanje velikog zajedničkog prosvjeda sindikata javnih službi u Zagrebu.
Sindikati očekuju da vlada RH na idućem sastanku pregovaračkih odbora konačno izađe s primjerenom ponudom za povećanje osnovice za plaće jer će jedino pod tim uvjetom biti moguće zaustaviti planirane aktivnosti", priopćili su.
Sindikat Preporod: 85 posto odbilo ponudu vlade
"Na izjašnjavanju članstva Sindikata Preporod, provedenom 21. i 24. listopada u 419 osnovnoškolskih i srednjoškolskih podružnica i među 10-ak tisuća članica i članova, ponudu vlade Republike Hrvatske o povećanju osnovice za izračun plaće od 4% od 1. listopada 2022. i 2% od 1. siječnja 2023. odbilo je 85.07% članica i članova, a za njeno prihvaćanje izjasnilo se 14.40% članica i članova.
Nevažećih listića je 0.53%. Rezultati su nepotpuni jer se očekuju rezultati iz još 36 podružnica.
Prije izjašnjavanja članstvo je upoznato s ponudom vlade i posljedicama prihvaćanja ili odbijanja vladine ponude.
Sukladno rezultatu na provedenom izjašnjavanju, Sindikat Preporod odbija ponudu vlade s 4. pregovaračkog sastanka koji je održan 18. listopada", stoji u priopćenju koje potpisuje Željko Stipić.
Sindikalisti su nakon sastanka medijima kazali kako pripremaju sindikalne akcije, prosvjede i štrajkove, piše index.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Za ovu krumpir salatu svi traže recept: Priprema se potpuno drugačije, a okus obara s nogu
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
