Nagrađeni najbolji na natječaju 'Knjige su zakon'
U Osnovnoj školi Krapinske Toplice održana je završnica Literarnog natječaja „Knjige su zakon“, koja je okupila mlade autore, njihove mentorice i brojne zaljubljenike u umjetnost riječi.
Natječaj je to koji potiče učenike da u svojim sastavcima iznose vlastite misli o knjigama i čitanju te da budu promotori istih.
Na natječaj je pristiglo tridesetak radova iz devet škola u našoj županiji, a stručno je povjerenstvo odabralo najbolje.
Autorica prvonagrađenoga rada je Mirta Gregurić (mentorica: Valerija Novak, OŠ K.Š. Gjalskog Zabok), a drugonagrađena je Dora Kužnar (mentorica Lucija Laljak, OŠ K.Š. Gjalskog Zabok). Treća je nagrada ostala u školi domaćinu u rukama Lucije Golubić (mentorica Nikolina Hršak), a pohvalu za svoj rad dobio je Marko Očić (mentorica: Nikolina Hršak, OŠ Krapinske Toplice).
Učenici i mentorice nagrađeni su vrijednim knjigama izdavačkih kuća Alfa i Profil, a Školska knjiga svakog je sudionika nagradila primjerkom Modre laste.
Koordinatorica Natječaja, prof. Sonja Kuštan, zahvalila se učenicima i mentorima na suradnji te izrazila zadivljenost zrelošću učeničkih promišljanja o čitanju i ulozi knjiga u vremenu u kojem suvremena tehnologija preuzima primat nad pisanom riječi.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
