Načelnica Konjščine potpisala ugovore vrijedne gotovo milijun eura
Načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok u ponedjeljak je potpisala ugovor o izvođenju radova na rekonstrukciji zgrade javne namjene koja će postati Interpretacijski centar rudarske i energetske baštine – ICREB. Time je službeno započeo jedan od važnijih razvojnih projekata na području općine, koji će doprinijeti očuvanju industrijske baštine i novom kulturno-turističkom sadržaju.
Nakon provedene javne nabave, ugovor o izvođenju radova potpisan je s tvrtkom ISF d.o.o. iz Ivanca, u vrijednosti od 928.425,17 eura bez PDV-a. Paralelno je potpisan i ugovor o stručnom nadzoru nad radovima, koji će obavljati Gradečki projekt d.o.o., a vrijednost usluge nadzora iznosi 24.900,00 eura bez PDV-a.
Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije kroz Program „Konkurentnost i kohezija“, u okviru kojeg je osigurano 922.391,00 eura bespovratnih sredstava. Dodatno, za preostali udio koji se sufinancira iz općinskog proračuna, Općina je ostvarila 81.387,45 eura putem Javnog natječaja Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije.
– Ovo je projekt koji s ponosom ističemo jer se radi o prostoru koji ima veliku povijesnu i simboličku vrijednost za naš kraj. Rekonstrukcijom zgrade nekadašnje uprave ugljenokopa i starog restorana dobit ćemo suvremeni interpretacijski centar koji će na zanimljiv način predstaviti našu rudarsku i energetsku baštinu, ali i otvoriti nove mogućnosti za kulturni i turistički razvoj općine – istaknula je načelnica Anita Curiš Krok.
Dodala je kako bi radovi trebali započeti kroz dva tjedna te zamolila građane za strpljenje i razumijevanje tijekom izvođenja, uz napomenu da će sve obavijesti o eventualnimprivremenim regulacijama prometa biti pravovremeno objavljene na službenim stranicama Općine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepe vijesti iz zabočke bolnice. Na svijet stiglo 20 beba
UPRAVO: Teška nesreća na Staroj zagorskoj
Najstariji Zlatarščan plesom proslavio 101. rođendan
Opća bolnica Zabok dobiva stalnog svećenika
Najgori dio toplinskog vala, saharski pijesak i oluje: Dijelovi Hrvatske suočavaju se s nevremenom
Vikend pred vama: ljubavne iskre i neočekivani preokreti!
FOTOGALERIJA: Prvi glas Zagorja je Ellen Bogović iz Klanjca
Sudionici likovne radionice napravili zajedničku pop-up slikovnicu
Šok za Rimca! Propao je projekt robotaksija i mora vratiti desetke milijuna eura
UŽIVO S FESTIVALA: U Začretju se večeras bira Prvi glas Zagorja
Važna uloga mrtvih i trulih stabala u šumama
Traži se Disponent u međunarodnom transportu. Evo detalja
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
