[NA ZABOČKI PLAC STIGLE PRVE TREŠNJE] Skoro tri puta jeftinije nego u Zagrebu
Kilogram trešnji na placu u Zagrebu košta 80 kuna, a kod nas 30 kuna
Na pojedinim zagrebačkim placevima kupce su iznenadile visoke cijene ranog povrća i voća. Tako kilogram trešnji na placu u Zagrebu košta 80 kuna. Skupo je i povrće. Kilogram domaće rajčice prodaje se po 40 kuna, toliko košta i blitva dok je mlada zelena salata još i skuplja. No, prodavači se pravdaju kako je riječ o domaćem i kvalitetnom povrću, uzgoju u plastenicima i transportu što iziskuje i puno veće troškove.
Najviše pažnje svake godine izazivaju cijene trešnji koje koštaju više od mesa, primjerice junećeg buta. Tko si može priuštiti trešnje po 80 kuna, pitaju se građani. Inače, svježe trešnje zimi dosežu i tri puta veću cijenu, pa su tako lani u siječnju na Dolcu trešnje tržili po 250 kuna za kilogram.
No, u Zagorju cijena trešnji puno je prihvatljivija. Kila košta 30 kuna, što je itekako puno povoljnije od onih 80 kuna koliko morate izdvojiti u Zagrebu. Na Zabočki plac prve trešnje stigle su jučer. – Ukusne su, jako fine… Došle su iz Zadarske županije, iz Svetog Filipa i Jakova. Mi sve nabavljamo od OPG-ova s područja Zadra, Neretve, Sv. Filipa i Jakova. Sve je domaće, hrvatsko i još je povoljna cijena - istaknula je prodavačica Martina koja radi za Alman obrt.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Renata došla prijaviti obiteljsko nasilje pa izudarala dvojicu policajaca
Nestala je Patricija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Stručnjak za bojlere otkrio trik koji smanjuje račune
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
