Na prvoj stubičkoj kotlovinijadi, najbolja je kotlovina ekipe mjesnog odbora Gornji Matenci
Kotlovinijadu je organizirao Grad Donja Stubica
Na prvoj kotlovinijadi koja je prošle nedjelje održana u Sportskom parku u Donjoj Stubici, natjecalo se 12 ekipa mjesnih odbora, a najbolju je kotlovinu skuhala ekipa mjesnog odbora Gornji Matenci. Nepca žirija drugom su najboljom kotlovinom proglasila onu koju su skuhali članovi ekipe MO Donji Matenci, dok je treće mjesto osvojila ekipa MO Donja Stubica – Vukšinec.
Veliki interes za kuhanjem kotlovine
Kotlovinijadu je organizirao Grad Donja Stubica, a s tendencijom da manifestacija preraste u tradiciju, osobito zbog činjenice da je ovo natjecanje u kuharskom umijeću kuhanja kotlovine izazvalo veliki interes ne samo ekipa koje su se natjecale, već i znatiželjnika koje je privukao miris ove zagorske delicije koji se tijekom cijeloga nedjeljnoga poslijepodneva širio Stubicom. – Manifestacija je bila jako posjećena, zadovoljni smo i mi, a i sudionici i posjetitelji – rekao je gradonačelnik Nikola Gospočić. Zadužen za organizaciju bio je zamjenik načelnika Luka Grabušić, koji je istaknuo kako već sljedeće godine planiraju proširiti manifestaciju te je zahvalio svima koji su sudjelovali.
Nogometni turnir
Zahvaljujući sponzoru, Termama Jezerčica, osim pehara pobjedničke su ekipe osvojile i ulaznice za kupanje. Meso za pripremu kotlovine osigurao je Trgostil, dok su natjecatelji sami morali donijeti i pripremili svoj kotlić, tanjur za kuhanje i plinsku bocu, kao i sve potrebne začine i priloge, kako bi kotlovine bile ukusne i konkurentne. Osim već spomenutih, sponzori manifestacije bili su i Multimedijalni centar Sttub – klub, Pekara Stubica, NK Stubica i Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica, uz pokroviteljstvo Grada Donja Stubica. Paralelno je održan i utrnir naselja i ulica u nogometu, gdje je pobjedu odnijela ekipa Dubrovačke ulice, druga je bila momčad podgorske ceste, a treća Donjeg Hruševca. Najboljim igračem proglašen je Jasmin Petriško, najboljim strijelcem Robert Glavač, a najboljim golmanom Zvonko Brezak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama na utakmici u Zagorju: Igrač helikopterom Hitne odvezen u Zagreb
DVD Zabok izabralo novo vodstvo: Novi predsjednik naš poznati liječnik
Drama u Zagorju: Pijan vozio bez dozvole, bježao policiji pa završio u OB Zabok
Šimunić krenuo u obračun sa sportskim savezima: 'Zdrmal ih je jen mali Šimunić koji živi s mamom i tatom'
Svjetski uspjeh destilerije iz Oroslavja: Vrhunski whiskey od domaće zagorske kuruze osvojio zlato u Londonu
Bivši ministar ne odustaje. Tvrdi da vozač kamiona koji ga optužuje laže, pa ga sam kazneno goni
Zagorec KR i Gaj Mače odgodili utakmice
Uskoro nestaje struje u nekim zagorskim mjestima
Tri znaka horoskopa dobivaju neočekivanu uskrsnicu - najavljuju astrolozi
Potres zatresao dio Hrvatske: "Činilo se kao da je nevidljiva sila prošla ispod kuće!"
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
