Na kočijama se dovezli Tomčić i Mladi Jastreb
Tridesetak konjskih zaprega iz svih hrvatskih kontinentalnih županija hodočastilo je u nedjelju u najveće hrvatsko marij
Tridesetak konjskih zaprega iz svih hrvatskih kontinentalnih županija hodočastilo je u nedjelju u najveće hrvatsko marijansko svetište - Mariju Bistricu.
Povorka kočija i konja, predvođena maratonskim jahačima iz Križevaca i Volodera, krenula je iz pet kilometara udaljene Zlatar Bistice, a nakon gotovo sat i pol vožnje na marijobistričkom Trgu pape Ivana Pavla II. dočekalo ih je mnoštvo oduševljenih posjetitelja.
Po dobrom starom zagorskom običaju, jahače, kočijaše i goste sa zaprega dočekali su domaća kapljica i medenjaci, koje su im nudili predstavnici Općinske turističke zajednice.
Na prvoj se zaprezi u Mariju Bistricu, u pratnji zagorske županice Vlaste Hubicki, dovezao predsjednik HSS-a Zlatko Tomčić. Pozornost je plijenila i zaprega s dvoje hrvatskih posavaca vlasnika Branka Borkovića - Mladog Jastreba. Taj vukovarski heroj, umirovljeni brigadir HV-a, danas se, kaže, na imanju na kojemu živi s roditeljima bavi uzgojem konja, a i predsjednik je Središnjeg saveza uzgajivača konja Hrvatski posavac.
Konje i njihove vlasnike blagoslovio je upravitelj svetišta Majke Božje Bistričke, msgr. Lovro Cindori.
Izvor: Vjesnik
Sljedeći članak
UŽAS U ZAGORJU: Mrtvo tijelo pronađeno u stanu, policija nam otkrila prve detalje
Inspekcija utvrdila: Svaki treći OPG na tržnicama prodaje 'tuđu' robu
Strašna nesreća: Jedna osoba poginula, druga hitno prevezena u Opću bolnicu
Karlo se napio na pogrebu oca pa vrijeđao policiju: ‘Tata mi je hmrl, odje*ite!’
Dvije općine ulaze u novu suradnju, iza svega stoji važan sporazum
Između boje i otiska
Šibenka bolja od Zaboka
ŠOKANTNO! Djeca uz Savu pronašla ljudske kosti. Policija otkrila o čemu je riječ
Članovi DVD Petrovsko nastavili su dugogodišnju tradiciju čuvanja Isusovog groba
Vatrogasci DVD-a Zabok dežurali na Božjem grobu Vatrogasci
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
Proljetna noćna mora: Vlaga i plijesan na svakom koraku!
