Mladi vozač (19) uhićen u Zagorju. Policija objavila detalje
Tijekom proteklog vikenda, na području Policijske uprave krapinsko-zagorske, proveden je pojačani nadzor vozila i vozača, zaustavljeno je 375 vozila/vozača te je utvrđeno ukupno 201 prometni prekršaj:
111 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila,
13 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola,
20 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu,
šest prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i
51 ostali prekršaj u prometu, objavila je danas zagorska policija.
Najveća koncentracija alkohola u organizmu kod vozača utvrđena je u subotu, 25. listopada 2025. godine, oko 21,45 sati, prilikom nadzora prometa policijski službenici su u Zaboku zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 19-godišnji hrvatski državljanin. Nadzorom vozila i vozača te izvršenim alkotestiranjem utvrđeno je kako 19-godišnjak vozilom upravlja pod utjecajem alkohola od 2,57 promila za vrijeme zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije te tijekom vožnje nije koristio sigurnosni pojas. Temeljem članka 134. Prekršajnog zakona vozač je uhićen te je protiv njega podnijet optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz članka 199., članka 289. i članka 163. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
U nedjelju, 26. listopada 2025. godine, 19-godišnjak je doveden na sud, gdje je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 2770 eura te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Najvećan epropisna brzina kretanja vozila utvrđena je u nedjelju, 26. listopada 2025. godine, oko 20,55 sati, na autocesti A2 kod Zaboka, od 161 km/h, na mjestu gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 130 km/h.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
