Memorijalni turnir u belotu osvojili ''Filozofi''
Dobrovoljno vatrogasno društvo Pavlovec je u subotu 21. veljače 2026. godine organizirao 5. Memorijalni turnir u belotu za Vladimira Barušića – Afriku koji je smrtno stradao tog kobnog dana 20. veljače 2009. godine u teškoj prometnoj nesreći.
Afrika je bio član muške A ekipe u ono vrijeme i operativni član DVD-a. Ove godine turniru su se odazvale 32 ekipe koje su razigravale za status najboljeg. Uz dobru atmosferu, uz pokoje tenzije između kartaša, što je uobičajeno pošto su u pitanju bile opet i skromne novčane nagrade, finale se počelo igrati nešto poslije 2 sata ujutro. Pobjedom u finalu ekipe '' Filozofi'' nad domaćom ekipom iz Grabrovca ''Burazi'' 2-0, igrala se i uzbudljiva partija u borbi za treće mjesto gdje je ekipa ''Papeš-Brlić'' pobijedila ekipu ''Mičići'' 2-1. Iako je bio manji odaziv ekipa od prošle godine, opet se odazvalo dovoljno ekipa da pokažu svoje kartaške sposobnosti, a naravno da je malo pomogla i sreća.
''Definitivno apeliramo i na naše sugrađane Pavlovca da se sljedećih godina prijave i svi oni koji su poznavali Afriku, jer ovo je njemu u spomen i tradicionalni turnir za sve građane ne samo za vatrogasce. Nadajmo se većem odazivu dogodine na 6. Memorijalu na kojem ćemo morati pripaziti da nam se turnir ne preklapa sa Prvenstvom Hrvatske u Krapini. Zahvaljujemo svima koji su odvojili svoje vrijeme na druženju u Pavlovcu'' - izjavio je voditelj turnira i zamjenik predsjednika Mateo Papišta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
