Među sudionicima svečanog mimohoda u Zagrebu i zagorski vatrogasci
Foto: Vatrogasna zajednica Krapinsko-zagorske županije
Povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 30. obljetnice vojno-redarstvene operacije “Oluja”, glavni grad Hrvatske postat će središte ponosa i zajedništva.
Svečani vojni mimohod održat će se u danas, 31. srpnja 2025. godine u Zagrebu, u Ulici grada Vukovara od Avenije Marina Držića do Savske ceste, s početkom u 17 sati, pružajući građanima jedinstvenu priliku da iz prve ruke svjedoče vojnoj spremnosti, opremljenosti i disciplini.
U više od 20 postroja sudjelovat će oko 3400 pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske, Ministarstva unutarnjih poslova, Ravnateljstva civilne zaštite, Hrvatske gorske službe spašavanja, Pravosudne policije, Hrvatske vatrogasne zajednice, hrvatski branitelji, povijesne postrojbe te pripadnici savezničkih oružanih snaga.

Uz pješačke postroje, u svečanom vojnom mimohodu sudjelovat će motorizirani i mehanizirani postroji s više od 500 borbenih i neborbenih vozila, a na nebu iznad Zagreba održat će se spektakularan letački program u kojem će sudjelovati više od 40 letjelica Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Ministarstva unutarnjih poslova, od helikoptera i aviona do najsuvremenijih višenamjenskih borbenih aviona Rafale.
Na mimohodu sudjelovati će predstavnici Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije Antonio Vidiček, Željko Tršinski, Jurica Jurinčić, Mario Horvat, Andrej Šalković, Tomislav Pavić i Marko Belošević.
Vatrogasni pješački i motorizirani postroj po rasporedu je nakon Pravosudne policije, izvještava Vatrogasna zajednica Krapinsko-zagorske županije.