Prethodni članak
Sljedeći članak

Marija Bistrica: ''I u mojoj školi živi Vukovar''

OŠ Marija Bistrica obilježila Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje


U srijedu je OŠ Marija Bistrica s ponosom i ljubavlju odala počast žrtvama Vukovara i Škabrnje, kao i svim žrtvama Domovinskog rata. U sklopu projekta ''I u mojoj školi živi Vukovar'', kojega škola provodi već dvanaestu godinu, i ove godine Dan sjećanja učitelji i učenici obilježili su prigodnim aktivnostima. Plod je to dogovora svih djelatnika škole uz suradnju koordinatorice projektnog dana ''U našoj školi živi Vukovar'', vjeroučiteljice Barbare Sipine. Tijekom mjeseca studenoga na mnogim su satovima učenici razmišljali i učili o Vukovaru. Razredi su izradili svoje plakate koji su izloženi na virtualnoj izložbi u obliku digitalne knjige pod nazivom "Vukovarsko svjetlo2 koja se može razgledati na web stranici škole. Na temu žrtve Vukovara, u svim razredima održani su satovi razrednog odjeljenja, a predstavnici razreda upalili su lampaše ispred škole.

Navečer su učenici upalili lampaše na prozorima u svojim domovima. Od fotografija njihovih upaljenih lampaša, tj. osvijetljenih prozora, izradili su virtualni „zid/kolonu svjetla“ na digitalnom plakatu koji je sastavni dio virtualne izložbe. ''Vukovarsko svjetlo, koje je prijašnjih godina osvjetljavalo Kalvariju, proširilo se i osvijetlilo sve naše domove i mjesta. Ono umjesto svih učenika, roditelja i učitelja OŠ Marija Bistrica govori: Vukovar svijetli zauvijek! Kao ravnatelj jako sam sretan što naše učenike osvještavamo o povijesti naše države, na kakvim ranama je nastala, kako bi je znali cijeniti i voljeti te mi je drago da kroz ovakav način obilježavanja, u učenicima razvijamo empatiju za druge ljude koji su stradali.'' – rekao je ravnatelj OŠ Marija Bistrica Dominik Karajić. Digitalna knjiga koju je izradila učiteljica Barbara Sipina s radovima učenika, učitelja i učiteljica može se pogledati na web stranici škole. 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski, osobito na cestama u Dalmaciji gdje je moguće zadržavanje veće količine vode na kolniku. U priobalju puše jak vjetar. U Lici mjestimice pada snijeg. Mogući su odroni. Pojačan je promet na gradskim ...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program