[MAJSTORICE U KUHINJI] Kostelske žene pobijedile na natjecanju u pripremi ječmene kaše u Sloveniji
Proteklog vikenda, od 13. do 14. srpnja pregradska delegacija predvođena gradonačelnikom Markom Vešligajem boravila je u gradu prijatelju Pregrade – Občini Žužemberk u Sloveniji. Tamo je sudjelovala u brojnim aktivnostima organiziranima u sklopu manifestacije Trški dnevi.
Svoj štand na tržnici kroz dva dana predstavila je Udruga kostelskih žena u suradnji sa TZP Srce Zagorja, koje su također sudjelovale na natjecanju u pripremi ječmene kaše te odnijele pobjedu prema glasovima publike. Osim njih, srednjovjekovnim danima nazočili su i ravnatelj Muzeja grada Pregrade Davor Špoljar, ravnateljica Dječjeg vrtića Gordana Krizmanić, gradska vijećnica Jasna Vnuk te članovi DVD-a Stipernica, čiji je mlađi član oduševio Slovence umijećem na harmonici.
Na autentičnom povijesnom lokalitetu, uz mnogobrojne srednjovjekovne sadržaje unutar i oko zidina starog grada u Žužemberku održanih u sklopu programa, veliku pozornost su privukle i hrvatske povijesne postrojbe, među kojima je bila i povijesna postrojba „Kostelska pištola - Keglevićeva straža Kostel“. Također, ujedno je ovo bila prigoda da se brojnim posjetiteljima putem približi Grad Pregrada te Krapinsko-zagorska županija. Inače, Grad Pregrada i Občina Žužemberk godinama njeguju prijateljstvo, koje je 2017. godine okrunjeno svečanim potpisom Sporazuma o suradnju između dva grada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
