Ljeto u Mariji Bistrici nastavljeno prvom ljetnom bistričkom kolonijom
Sudjelovalo je 16 umjetnika, a po završetku kolonije u Općinskoj knjižnici i čitaonici otvorena je i izložba
Velika manifestacija TZ Općine Marija Bistrica, Ljeto u Mariji Bistrici nastavljena je u subotu prvom ljetnom bistričkom likovnom kolonijom, koja je održana i u nedjelju na središnjem bistričkom trgu. Sudjelovalo je 16 umjetnika – Željko Breka, Birgit Brlečić, Drago Cvijetić, Jasenka Ferijanić, Zlatko Kuhar, Zdenka Lazar, Ivanka Leskovar, Damir Lukina, Radmilo Mihajlović, Mladenka Mikulec, Milena Mikuš, Željko Perešin, Andrea Pezić, Zvonko Pižir, Martina Sambol i Lorena Škuranec.
Po završetku kolonije, u nedjelju je u Općinskoj knjižnici i čitaonici Marija Bistrica otvorena i izložba, koja se može razgledati u radnom vremenu knjižnice, radnom danom od 8 do 15 sati do kraja rujna. Izložbu je uz najaktivnije sudionike Željka Perešina i Zvonka Pižira otvorio načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički, a o samim djelima pohvalno se izrazio kritičar Darko Bubanko.
Program otvorenja su upotpunili i mladi umjetnici, Nika Kovačić na gitari i svestrani Jurica Galoić, koji je najprije recitirao stihove Josipa Ozimca, a potom zasvirao i gitaru. A Udruga Stav u subotu je organizirala drugu ovogodišnju filmsku večer, u Hudekovoj bašči na središnjem bistričkom trgu. Na programu je ovaj puta bio bugarski film Minijatura za glasovir - Naraštaj liječnika koje nitko neće zamijeniti Eldore Traykove.
Slijedeće subote 27. srpnja u sklopu ''Ljeta u Mariji Bistrici'' na rasporedu je u sklopu kazališta na otvorenom, još jedna urnebesna komedija Kerekeš teatra ''Pokopaj me nježno''. Predstava će se održati na središnjem bistričkom trgu, s početkom u 20 sati. U kolovozu u sklopu ''Ljeta u Mariji Bistrici'' slavi se Dan pobjede, branitelja i domovinske zahvalnosti i to u nedjelju 4. kolovoza od 20.30 sati. Uz ponudu vina Udruge vinogradara, vinara i podrumara Vinski Vrh, za zabavu će biti zaduženi Psihomodo pop, a tu je i domaći rock sastav Tvoja mama. Također 17. kolovoza na rasporedu je još jedan Susret Klapa u Mariji Bistrici, u organizaciji Klape Bistrica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: ‘Bojimo se za svoju djecu, kćer su napali već 4 puta, a nitko ništa ne poduzima'
Pripremite se na gužve: Kreću radovi na rotoru kod Zaboka, dvije ceste bit će zatvorene za sav promet
Suprug (23) popularne hrvatske glumice (49) napravio senzaciju o kojoj priča cijela Hrvatska
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Planirate se cijepiti protiv gripe? Stručnjaci izdali upozorenje!
Mijenjaju se uvjeti za mirovinu: Za žene uskoro vrijede nova pravila
Objava majke u Hrvatskoj podigla prašinu: ‘Vi ste problem'
STRAŠNA NESREĆA: Tri mladića autom sletjela u dvorište kuće, jedan poginuo
Provjerite registarske pločice: Vozačima prijeti velika kazna za prekršaj za kojeg možda ni ne znaju
[FOTO] Čarobno vještičje druženje u Zaboku privuklo ogroman broj posjetitelja - i malih i velikih!
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
