[LIKOVNA KOLONIJA] Slikari amateri stvorili 30 – ak novih djela
Slike će se vidjeti na izložbi koja će biti otvorena u nedjelju, 13. listopada u 17 sati
Zahvaljujući vrlo uspješnoj suradnji Općine Radoboj i Likovnog društva „Ernest Tomašević“ iz Krapine, a posebno aktivnom predsjedniku Zlatku Kuharu, u Radoboju je i ove godine održan susret slikara amatera.
Okupilo se dvadesetak likovnjaka na tradicionalnoj Likovnoj koloniji da bi kistom prenijeli boje na platno i naslikali radobojske pejzaže, grožđe i ostale jesenske plodove, cvijeće i vrijedne starinske zgrade. Kao i obično, nakon jutarnjeg okupljanja pripreme i zajedničkog slikanja slikari i slikarice razišli su se i svaki je za sebe potražio najpovoljniji kutak u kojem je kistom prenosio boje na platno, da bi nakon nekoliko sati nastala slika na kojoj je zabilježen upravo trenutak kada je slika nastajala.
Općina Radoboj dobila je tako tridesetak novih slika, amateri iz Hrvatskog zagorja i šire regije proveli su jedan ugodan dan u Radoboju, a boravak je završio uz kotlovinu pod nadstrešnicom u Radobojskom trnacu. Slike su dobile odgovarajući okvir i moći će se vidjeti na izložbi koja će biti otvorena u nedjelju, 13. listopada u 17,00 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Odličan trik: Dodajte kap ove tekućine u teglu i cvijeće će bujati kao ludo
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
Gorak okus remija na Peščenici
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Izvanredni sastanak užeg kabineta Vlade: Plenković u nedjelju zvao ministre, traju konzultacije!
Saborska zastupnica udarila tuđi auto na parkingu pa otišla: Svjedoci sve prijavili policiji!
Drama na autobusnom kolodvoru: Djevojka (25) napala vozača i udarila ga u glavu, otkriven razlog svađe!
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
