Prethodni članak
Sljedeći članak

[KULINARSKI SHOW U STUBICI] Obrtnici iz cijele Hrvatske pripremali su autohtona jela u humanitarne svrhe

Druženje je organiziralo UO Stubica, a ovakva druženja među obrtnicima diljem Hrvatske već su tradicija


Udruženje obrtnika Stubica, u suradnji s Gradom Donja Stubica i TZ područja Gupčev kraj, a povodom Dana grada Donja Stubica, organiziralo je kulinarski show, koji je danas održan u Parku Jure Stubičanca.

Osamnaest ekipa obrtnika iz raznih krajeva Hrvatske udružilo se u ''Humanitarnom obrtničkom loncu'' te su pripremali autohtona jela svojega kraja. Posjetitelji su mogli kušati razne delicije, od brudeta, lovačkog kotlića, roštilja, domaćih kobasica, odojka i janjetine te ribe i raznih deserta, i to tako što su za kušanje kupili bon za 10 kuna. Sredstva su se prikupljala za pomoć pro financiranju robotske neurorehabilitacije Martina Lešteka.

U Krapinsko – zagorskoj županiji ovakvog još događanja nije bilo, što je ponukalo organizatore, Udruženje obrtnika Stubica, da se prime organizacije. – Skupilo se danas tu oko 180 obrtnika iz cijele Hrvatske. To je ekipa koja se druži 10 – 15 puta godišnje na sličnim događanjima i svi smo već dobri prijatelji. Inače se kod ovakvih druženja hrana dijeli, no kako uvijek ima netko potrebit, mi smo odlučili na ovo druženje bude humanitarnog karaktera – rekao nam je predsjednik UO Stubica Nenad Kučiš. Naglasio je i kako bi htjeli da ovo događanje u našoj županiji bude tradicionalno te da se svake godine održi u jednom od mjesta koje pokriva UO Stubica, od Oroslavja do Marije Bistrice. – Kamo god u Hrvatskoj mi obrtnici dođemo neke delat, uvijek imamo nekoga koga znamo i možemo nazvati za bilo kakvu informaciju ili pomoć, a sve zahvaljujući ovakvim druženjima koje već par godinama prakticiramo – dodao je Kučiš.

Predsjednik Obrtničke komore Krapinsko – zagorske županije i potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Davor Pleško pohvalio je organizaciju ovoga događanja. – Prvo je ovo kuhanje hrvatskih obrtnika na području naše županije, ekipe pokrivaju područja od Imotskoga do Vukovara. Udruženje obrtnika Stubica ''hodočasti'' kod ostalih na okupljanja, bilo je i vrijeme da oni organiziraju nešto. Ovdje smo da pomognemo kao županijska organizacija, a osim što se svi dobro zabavljamo, događanje je humanitarnog karaktera – rekao je Pleško.

Na druženju su sudjelovala udruženja obrtnika Garešnica, Imotski, Split, Trogir, Kaštela, Zbornica Koper, Vrbovsko, Pakrac – Lipik, Petrinja Glina Topusko, Sisak, Vukovar, Karlovac, Zagreb, a iz Krapinsko – zagorske županije Zabok, Krapinske Toplice, Zlatar te Krapina Đurmanec Jesenje Petrovsko i Radoboj, kao i domaćini UO Stubica.

Ekipe su stigle još jučer, a nakon zajedničke večere i druženja do jutarnjih sati, danas su prije kuhanja obišli Gupčev kraj te su posjetili Spomenik Matiji Gupcu, Muzej seljačkih buna, Spomen park Rudolfa Perešina i Gupčevu lipu.

Goste smo upitali i kako im se sviđa u ovom kraju. – Naše udruženje stalno kola po druženjima od Vukovaa, Siska, Vrbovskog… Svi se većinom znamo i to traje par godina da se tako lijepo družimo, svako udruženje organizira nekakvo druženje u svom gradu ili općini. U Stubici smo bili na Seljačkoj buni, ali ovo je prvi puta da se u Stubici družimo na ovaj način, lijepo nam je – rekli su nam iz UO Petrinja Glina Topusko. Slične dojmove imaju i u UO Imotski. - Fenomenalno je, malo je vruće, ali to je takvo vrijeme u godini. Bili smo u obilasku, sve je u znaku Matije Gupca. Ekipa iz UO Stubica je bila kod nas u Imotskome prošlo ljeto na našoj manifestaciji, tako da se dobro poznajemo i već smo svi kao obitelj. Ovaj kraj je prekrasan, za svaku pohvalu, super nam je to kad dođemo ovamo, jedna raznolikost u odnosu na naš kraj – rekli su iz UO Imotski.

Za dobar štimung uz guštanje u okusima i mirisima raznih krajeva Hrvatske, pobrinuli su se duo Hands & voice Tomi i Vladek te Tamburaški sastav Stubički zvon.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog prometne nesreće prekinut je promet na autocesti A3 Bregana-Lipovac na 211+450 km između čvorova Slavonski Brod Zapad i Slavonski Brod Istok u smjeru Lipovca. Promet je preusmjeren i vozi se obilaznim pravcima. Pojačan promet tijekom ...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program