Kućni test na koronu stigao u Hrvatsku, evo detalja
Do kraja tjedna kućni testovi bit će dostupni u svim zagorskim ljekarnama
U Hrvatsku je jučer stigla prva pošiljka kućih testova na koronavirus, a od danas će se test moći kupiti u zagrebačkim ljekarnama.
Kako prenosi HRT, do kraja tjedna kućni testovi koji registriraju prisutnost antigena bit će dostupni u ljekarnama diljem cijele zemlje. Korištenje testa je jednostavno, a njegova cijena kretat će se od 75 do 85 kuna. Test se koristi na površini nosa na dubini od 2 do 2,5 cm, zatim se testni štapić stavlja u priloženu tekućinu, a rezultati su dostupni za 15 do 20 minuta.
"Medika je ih je jučer zaprimila od uvoznika - to su testovi za samotestiranje. To su prvi testovi koji su prijavljeni i odobreni od strane HALMED-a. Danas ujutro će krenuti distribucija po ljekarnama u cijeloj Hrvatskoj", rekao je član uprave Medike Jakov Radošević za HRT.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
