Krv dalo 408 darivatelja
Gradsko društvo Crvenog križa Zlatar uspješno je provelo akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Na akcijama u Zlataru, Konj
Gradsko društvo Crvenog križa Zlatar uspješno je provelo akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Na akcijama u Zlataru, Konjščini i Zlatar Bistrici krv je dalo 408 darivatelja, a odbijenih je bilo 64 iz zdravstvenih razloga, a većinom zbog povišenog krvnog tlaka. Od ukupnog broja, 90% su darivatelji krvi bili muškarci, 10% žene.
Prvi puta krv je dalo 5 darivatelja krvi. To su Kristian Šala, Dragutin Škrlec, Stjepan Furda, Marija Kičin i Marijana Zrinski.
- Ovi su rezultati izvan svih očekivanja, obzirom da su akcije organizirane u vrijeme godišnjih odmora i praznika, putovanja i ljetnih raspusta. Postojala je i opravdana bojazan da neće biti većeg odaziva zbog vremenskih uvjeta. Zaista je teško odlučiti i doći na akcije kad su temperature dosezale i 38 stupnjeva Celzijevih, a istovremeno nekima bile udaljene 20 do 30 km. Iskreno zahvaljujemo svim darivateljima krvi na svakom odricanju u korist plemenitog i uzvišenog cilja i čina darivanja krvi – zadovoljno je prokomentirala ravnateljica GDCK Zlatar Vesna Pavleković.
Istaknula je i kako je ovaj doprinos tim veći jer je danas zahtjevno okupiti ljude i na običnom druženju, svečanosti ili proslavi, a kamoli udružiti u zajedničkom cilju, brizi za zdravlje onih koji svakodnevno očekuju spasonosnu bočicu krvi.
- Odaziv akcijama darivanja krvi potvrđuje visoki moral i savjest naših građana, moralno motiviranih, spremnih na svaku pomoć i u bilo koje vrijeme.Takvi smo mi Zagorci - zaključila je Pavleković.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
Muškarcu (86) stablo prikliještilo dio tijela, prevezen je u OB Zabok
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Preminula je Vedrana Rudan
Policija upala u zgradu HDZ-ove županije!
Psihijatar Marčinko: 'Piromanija i podmetanje požara nisu isto. Ovo je motivacija onih koji rade palež'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
