Kreće cijepljenje protiv gripe
Najbolje se cijepiti već u studenom, savjetuje dr. Ivan Lipovac, epidemiolog u Zavodu za javno zdravstvo KZŽ
U zagorske ambulante, odnosno ordinacije obiteljske medicine stigle su ovogogodišnje pošiljke cjepiva protiv gripe i to 9.330 doza koje je podijelio Zavod za javno zdravstvo Krapinsko - zagorske županije. Građani koji to žele, mogu se cijepiti već od ove srijede, 2. studenoga. Prema podacima koje bilježi naš županijski Zavod za javno zdravstvo protekle je zime od gripe oboljelo 1500 osoba, a 2014. , rekordan broj, kada je od gripe oboljelo čak 4000 pacijenata, a jedan je slučaj završio sa smrtnim posljedicama. Iz Zavoda za javno zdravstvo na državnoj razini obavještavaju tako da cijepljenje protiv gripe započinje, ove srijede, 2. studenog, a nabavljeno isto cjepivo koje smo imali i u prošloj sezoni.
Nabavljeno je ukupno 280.000 doza, što je 17.000 doza više nego prošle godine. Kao i prijašnjih godina, cijepljenje protiv gripe moći će se obaviti kod izabranog liječnika i u zavodima za javno zdravstvo.
Cijepljenje je preporučeno i besplatno za osobe životne dobi 65 godina i starije, štićenike domova za starije osobe te institucija za njegu kroničnih bolesnika, pacijenti s kroničnim oboljenjima, trudnice i zdravstvene djelatnike. Iako su odazivi na cijepljenje znatno niži nego ranijih godina, na temelju potrošnje u Zavodu za javno zdravstvo zaključuju da se zaustavio trend smanjenja odaziva na cijepljenje. Tijekom sezone 2015./2016. u Hrvatskoj je prijavljeno 21.100 slučajeva gripe i devet umrlih od njezinih posljedica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
