Krapinsko-zagorska županija obilježava Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991. i Dan pada Vukovara
Krapinsko-zagorska županija i ove će godine prigodno obilježiti 18. studeni, Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991. i Dan pada Vukovara. ...
Krapinsko-zagorska županija i ove će godine prigodno obilježiti 18. studeni, Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991. i Dan pada Vukovara. Središnje županijsko obilježavanje navedene obljetnice bit će upriličeno dan uoči pada Vukovara u ponedjeljak, 17. studenog, kod spomenika „Lijepoj Našoj“ u Risvici, s početkom u 16 i 30.
Osim delegacije Krapinsko-zagorske županije koju će predvoditi župan Željko Kolar i predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki, obilježavanju će nazočiti i predstavnici svih braniteljskih udruga koje djeluju na području Krapinsko-zagorske županije, kao i zagorski gradonačelnici i načelnici, predstavnici MUP-a, MORH-a i Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije.
Istoga dana, na inicijativu Krapinsko-zagorske županije, Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991. i Dan pada Vukovara u 19 sati bit će obilježen i u zagorskima gradovima i općinama. Svaka od 32 jedinice lokalne samouprave dobila je od Krapinsko-zagorske županije po 23 Vukovarska lampiona, od kojih svaki predstavlja po jednu proteklu godinu od pada grada Vukovara. Svijeće će zapaliti gradonačelnici i načelnici zajedno s predstavnicima Udruga proizašlih iz Domovinskog rata.
Iz županije pozivaju i sve žitelje Krapinsko-zagorske županije da izađu 17. studenog na središnje trgove i ulice gradova i općina u kojima žive te da se pridruže u zajedničkom odavanju počasti Vukovaru, gradu heroju. Također, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i pukovnik HV-a Žarko Miholić prisustvovat će u utorak, 18. studenog u Vukovaru, obilježavanju navedene obljetnice.
U Vukovar istog dana putuje i 250 članova braniteljskih udruga, čije je troškove prijevoza pokrila Krapinsko-zagorska županija, koja je za svakog od njih osigurala i po jedan Vukovarski lampion.
Osim u Vukovaru, Krapinsko-zagorska županija istog će dana imati i delegaciju na obilježavanju 23. obljetnice stradanja Škabrnje, koju će predvoditi zamjenik župana Anđelko Ferek – Jambrek. U Škabrnju putuje i 70-ak članova braniteljskih udruga čije je troškove prijevoza također pokrila Županija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
