Krapinsko – zagorska županija kupila 4 kontejnera za pogođena područja
Obitelji Martinović iz sela Martinovići kraj Gline stigla je pomoć iz Zagorja – 2 nova stambena kontejnera u kojima će boraviti dok ne riješe stambeno pitanje
Obitelji Martinović iz sela Martinovići kraj Gline u utorak, 12. siječnja stigla je pomoć iz Zagorja – 2 nova stambena kontejnera u kojima će boraviti dok ne riješe stambeno pitanje. Nabavku kontejnera za ovu šesteročlanu obitelj, kojoj kuća više nije za upotrebu zbog potresa, financirala je Krapinsko – zagorska županija, koja je iz proračuna za tu namjenu izdvojila 77.000 kuna. Obitelj Martinović na dan montaže posjetili su župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar i njegov zamjenik Anđelko Ferek – Jambrek te direktorica Detmers kontejnera (Sv. Križ Začretje) Maja Buconjić Barišić.
Kontejner je isporučen obitelji Martinović na inicijativu zamjenice gradonačelnika Gline Branke Bakšić Mitić, koja je zajedno sa obitelji Martinović dočekala goste iz Zagorja te im zahvalila na pomoći. S obzirom na snijeg i obilno blato koje se stvorilo na prilaznom putu do imanja, doprema kontejnera nije bila nimalo jednostavna, no uz spretnost djelatnika Detmers kontejnera i lokalnog poljoprivrednika, koji je uskočio u pomoć sa svojim traktorom, kontejneri su ipak sigurno dopremljeni na svoje odredište te su potom i montirani. Osim kontejnera, potrebitim mještanima na području sela Martinovići podijeljeni su i prehrambeni paketi.
U srijedu, 13. siječnja put Siska kreću još dva stambena kontejnera, tvrtke Jedinstvo iz Krapine (za dvije obitelji), a za koje je Krapinsko – zagorska županija izdvojila 99.750 kuna te 100 prehrambenih paketa. Pored nabavke 4 kontejnera, Županija je osigurala i 200.000 kuna financijske pomoći za pogođena područja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Nova era prijevoza: Zagorski grad dobit će 2 električna autobusa
FOTO s mjesta drame: Policajci spasili vozača iz gorućeg auta
Uvode se oštre kazne: Hrvatima se ovo više neće tolerirati
Općina Zlatar Bistrica raspisala natječaj za dodjelu studentskih, sportskih, i učeničkih stipendija te stipendija za deficitarna zanimanja
Od subote velika promjena u cijeni struje: Računi rastu, ovo je novi obračun
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
