Krapinski izviđači na susretu uz Unu
Odred izviđača „Hrvatsko zagorje“ iz Krapine sudjelovao je na 2. Susretu izviđača uz Unu u Hrvatskoj Dubici.
Odred izviđača „Hrvatsko zagorje“ iz Krapine sudjelovao je na 2. Susretu izviđača uz Unu u Hrvatskoj Dubici. Zagorski odred brojio je četrdesetak izviđača i poletaraca iz Krapine, Radoboja i Donje Šemnice. Sudjelovalo je ukupno 150 izviđača. Uz naše tu su bili još i odredi iz Kutine, Popovače i domaćini iz Hrvatske Dubice.
Održana su i natjecanja u dvije dobne skupine za izviđače i poletarce. Zagorci su na natjecanja prijavili pet ekipa, tri ekipe poletaraca i dvije izviđača te su ostvarili lijepe rezultate. Poletarci su bili drugi, treći i peti, a izviđači drugi i šesti. Tako su potvrdili svoju staru navadu „di god dojdu zemeju bar jenu kantu“ ili u prijevodu jedan pehar.
Ovog puta uzeli su tri pehara. Onima kojima je to bilo prvi puta, ostat će sigurno nezaboravan doživljaj. Uz to bilo je to dobra prigoda pohvaliti se prijateljima u školi.
Zagorske izviđače iznenadila je i blizina državne granice koja je na samoj rijeci Uni uz koju su se kretali. Vidjeli su i ožiljke iz Domovinskog rata koji još uvijek izgledaju svježe, iako je primjetan napredak u obnovi.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Opljačkan poznati trgovački centar u Zagorju
Nebo se otvara 11. veljače: Ova 3 znaka pogađa neočekivan priljev novca, sve se mijenja preko noći
STRAŠNO: Pokušao silovati štićenicu doma za odrasle u Zagorju
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni nogometni trener
Helikopter i hitna u Zagorju
Nevjerojatno otkriće: Policajac iz službenog sefa krao drogu, pokrenut disciplinski postupak
TEŠKA NESREĆA: Autobus naletio na pješaka, prevezen u Opću bolnicu
Neodoljive i zavodljive: Žene rođene u ovim horoskopskim znakovima poznate su kao najstrastvenije ljubavnice
Šokantna snimka: Vozio suprotnim smjerom i skoro izazvao nesreću: 'Da nisam skrenuo u zadnji čas..'
Zagorska policija obilježila Dan sigurnijeg interneta i predstavila novi projekt
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
