Krapina : Otvoren 45. Tjedan kajkavske kulture
Tjedan kajkavske kulture prvoklasna je kulturna manifestacija, svestranih i raznovrsnih ideja, kako tradicijskih, tako i
Tjedan kajkavske kulture prvoklasna je kulturna manifestacija, svestranih i raznovrsnih ideja, kako tradicijskih, tako i suvremenih.Šireći autentični i autohtoni jezični duh, odupiremo s nestajanju našeg lijepog kraja i revitalizaciji kulturne baštine ovog dijela Hrvatske – naglasio je u nedjelju navečer u Krapini ministar kulture Božo Biškupić otvarajući 45. Tjedan kajkavske kulture.
Biškupić je rekao da se ove godine u Krapini otvorio jedan od najljepših muzeja u Europi, kao doprinos kulture razvoju turizma i gospodarstva. U ponedjeljak se Tjedan kajakavske kulture nastavlja IX. Znanstvenim skupom „Kajkavski ejzik, književnost i kultura kroz stoljeća“ na kojemu će se okupiti najeminentniji hrvatski jezikoslovci i književnici. U utorak i srijedu su dječji, odnosno recitali kajkavske poezije za odrasle. 18. Zagorski gospodarski zbor otvara se u četvrtak, a u petak je koncert najpopularnijih popevki s dosadašnjih festivala „Popevke zanavek“.
Kruna i ovogodišnjeg Tjedna je jubilarni 45. Festival kajkavskih popevki na kojemu će naši poznati estradni umjetnici izvesti 21. novoskladanu popevku. Pokrovitelj Tjedna kajkavske kulture je Ministarstvo kulture , a popularnog Krapinskog festivala Vlada Republike Hrvatske.
Zoran Gregurek
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Nebo nagrađuje dobrotu: Tri znaka od 5. lipnja ulaze u život pun sreće i obilja
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
