Konstituirana vijeća Mjesnih odbora Općine Marija Bistrica
Podsjetimo, od 10 mjesnih odbora za ovogodišnje izbore samo je HDZ sastavio listu u svih 10
Na temelju izbora za Vijeće mjesnih odbora Općine Marija Bistrica, održanih 28. listopada ove godine, održane su Konstituirajuće sjednice Mjesnih odbora.
Podsjetimo, od 10 mjesnih odbora za ovogodišnje izbore samo je HDZ sastavio listu u svih 10. Ni u jednom mjesnom odboru nisu bile istaknute više od dvije liste. Uz HDZ, u Mariji Bistrici, Poljanici Bistričkoj, Podgorju Bistričkom i Globočecu, svoju je listu sastavio SDP, a u Selnici i Lazu HSS. Gledajući ukupno HDZ je od mogućih 50 mjesta u 10 mjesnih odbora osvojio 42 mjesta, a SDP-u i HSS-u su pripala po 4 mjesta. Jedino u Selnici HDZ nije dobio više glasova. Nakon konstituiranja izabrani su predsjednici, odnosno zamjenici predsjednika Mjesnih odbora.
Za predsjednika MO Marija Bistrica izabran je Zlatko Ivak, za zamjenika predsjednika Josip Vrtarić, u Humu Bistričkom predsjednik je Nikola Šimunec, a zamjenik Miroslav Štagar, u Podgorju Bistričkom predsjednik je Stjepan Kruhak, a zamjenik Vlado Babić, u Lazu Bistričkom i Stubičkom Mirela Mikuš je izabrana za predsjednicu, a Stjepan Gabud, za zamjenika predsjednice, u Globočecu je predsjednik Viktor Babić, a zamjenik Juraj Šalamun. MO Poljanica Bistrička za predsjednika sada ima Ivana Goričkog, a zamjenik je Tomislav Tomorad, u Sušobregu Bistričkom predsjednik i zamjenik su Matija Semper i Nikola Vrabec, u Selnici Jurica Mitrečić i Marijan Jakopec, u Tugonici Danijel Hajnić i Ivan Lacković, dok su u Podgrađu izabrani: za predsjednika Stjepan Gorički, a za zamjenika mu Dražen Pezić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Proračun Zagorskih Sela za 2026. iznosi preko 3 milijuna eura, načelnica otkriva planove
Stiže prvi dodatak na mirovinu: 'Sramotno i ponižavajuće za sve umirovljenike'
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
U srijedu u Bedekovčini Dan žalosti zbog tragične smrti žene
Obavijest o evidentiranju nerazvrstane ceste D307-Golubovečka-Košćević
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
