Konjščina odaje počast braniteljima izgradnjom prvog spomen-obilježja, donosimo detalje
U Konjščini su u tijeku radovi na izgradnji prvog spomen-obilježja hrvatskim braniteljima, čime će općina dobiti dostojanstven prostor trajnog sjećanja na sve koji su dali doprinos u obrani domovine.
Spomen-obilježje se postavlja na mjesnom groblju, a njegovo svečano otvaranje planirano je ususret Danu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, čime će projekt dobiti dodatnu simboličku vrijednost. Autorica spomenika je zagorska kiparica Mirjana Drempetić Hanžić, poznata po svom prepoznatljivom kiparskom izrazu.
- Konjščina će uskoro dobiti svoje prvo spomen-obilježje hrvatskim braniteljima. Time želimo odati trajnu počast našim herojima, zahvaliti im na njihovoj žrtvi i stvoriti mjesto ponosa i zajedništva za cijelu zajednicu. Spomenik planiramo otvoriti uoči Dana sjećanja na Vukovar i Škabrnju, kako bi Konjščina bila dio tog nacionalnog čina poštovanja - istaknula je načelnica Konjščine Anita Curiš Krok.
U okviru uređenja prostora mjesnog groblja, nakon blagdana Svih svetih započet će i radovi na asfaltiranju stazica na trećem polju groblja. Vrijednost radova iznosi 51.650 eura s PDV-om, dok će usluga stručnog nadzora stajati 1.587,50 eura s PDV-om. Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine u iznosu od 12.800 eura, dok će ostatak biti osiguran iz općinskog proračuna.
- U listopadu mještani tradicionalno uređuju grobove svojih najmilijih i pripremaju ih za blagdan Svih svetih, tako da s radovima planiramo započeti odmah nakon blagdana, a završiti ih do kraja godine, čime će groblje dobiti sasvim novu vizuru - dodala je načelnica.
Uz postavljanje spomenika i uređenje staza, na proljeće slijede i hortikulturni radovi odnosno sadnja žive ograde i uređenje okoliša, čime će cijeli prostor dobiti dostojanstven izgled.
Općina Konjščina ovim projektom pokazuje zahvalnost hrvatskim braniteljima i nastavlja ulagati u uređenje prostora od posebnog značaja za svoje mještane.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Do kraja 2025. dobivaju financijski vjetar u leđa: Novac stiže kad mu se najmanje nadaju
Mladost umalo prosila tri pogotka prednosti u odličnom ''zabočkom derbiju''
Velika pobjeda košarkaša Zaboka u drami protiv Dinama
PROGNOZA: Evo kakvo nas vrijeme čeka na blagdan Svih svetih
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
