Konjščina i ove godine vodi učenike na školu plivanja u Nerezine, Općina sufinancira 50 posto troškova
Načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok potpisala je s gradonačelnikom Grada Vrbovec Denisom Kraljem Ugovor o organizaciji i realizaciji škole plivanja koja će se i ove godine održati u Nerezinama na Malom Lošinju. Program će se provoditi tijekom mjeseca srpnja, a namijenjen je učenicima 3. i 4. razreda Osnovne škole Konjščina.
Riječ je o projektu koji Općina provodi već niz godina s ciljem poticanja zdravih životnih navika, razvoja plivačkih vještina te povećanja sigurnosti djece u vodi. Škola plivanja posebno je važna jer djeci omogućuje stjecanje osnovnih znanja i sigurnosti na moru, ali i razvoj samostalnosti, odgovornosti i timskog duha.
Ukupna cijena programa iznosi 360 eura po djetetu, a Općina Konjščina sufinancirat će 50 posto iznosa, odnosno 180 eura. Preostalih 180 eura snosit će roditelji. Time Općina značajno olakšava roditeljima financijski teret, a istovremeno omogućuje što većem broju djece sudjelovanje u ovom vrijednom programu.
Interes za školu plivanja i ove je godine vrlo velik, što potvrđuje važnost i kvalitetu ovog projekta.
– Kontinuirano ulažemo u naše najmlađe jer vjerujemo da su djeca najveće bogatstvo naše zajednice. Škola plivanja nije samo sportska aktivnost, već i prilika za osobni rast, jačanje samopouzdanja i stvaranje uspomena koje će djeca pamtiti cijeli život. Drago nam je što i ove godine imamo veliki odaziv, a roditeljima zahvaljujem na povjerenju i suradnji – poručila je načelnica Anita Curiš Krok.
Program će se provoditi pod stručnim vodstvom licenciranih instruktora, uz organiziran smještaj i prilagođene aktivnosti za djecu. Osim svakodnevne obuke plivanja, sudionike očekuju i razni sportski i rekreativni sadržaji primjereni njihovoj dobi.
Općina Konjščina ovim projektom nastavlja sustavno ulagati u obrazovanje, sport i kvalitetu života djece, potvrđujući kako briga o najmlađima ostaje jedan od prioriteta lokalne zajednice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Luka (38) preminuo u čekaonici Hitne, obitelj je neutješna: 'Molio ih je da ga prime'
Pretjecala unatoč zabrani na Staroj zagorskoj: 88-godišnjakinja izazvala sudar, 20-godišnjak teško ozlijeđen
Poginuo 52-godišnji vlasnik poznatog kafića
VRIJEME DANAS: Stižu grmljavinski pljuskovi, a evo gdje će pržiti do 35 °C
Od iduće godine cijepljenje protiv ove infekcije bit će obvezno u RH
[FOTO] Završen je Dječji Festival 'Prvi glas Zagorja', pobjede odnijeli Zagorci
Luka (38) umro u čekaonici, supruga: 'Molio me da ga vozim u drugu bolnicu'
Krenula 4. NL središte skupina A. Evo kako su startali zagorski predstavnici
STRAVA: Granični policajac napravio pokolj, tijela našla djevojčica na biciklu
[FOTO i VIDEO] Uživo iz Začretja: Počeo Dječji festival 'Prvi glas Zagorja'
Važna uloga mrtvih i trulih stabala u šumama
Traži se Disponent u međunarodnom transportu. Evo detalja
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
