Kolone vozila na izlasku iz Hrvatske
Na međunarodnom graničnom prijelazu Macelj i proteklog vikenda promet je u oba smjera bio pojačan, no više je stranih
Na međunarodnom graničnom prijelazu Macelj i proteklog vikenda promet je u oba smjera bio pojačan, no više je stranih turista izašlo iz Hrvatske, nego što je došlo novih gostiju.
U Hrvatsku je preko Maclja stiglo 77.830 turista, a izašlo 116.580. U odnosu na prethodni vikend bilježi se 20 posto manje ulazaka u Hrvatsku, dok je na izlasku promet bio gotovo isti, povećan za samo 0,20 posto.
Usporedi li se protekli vikend sa istim prošlogodišnjim, broj turista koji su ušli u Hrvatsku je identičan, a broj izlazaka za 6 posto veći. Najveće gužve zabilježene su u subotu, kada je iz Hrvatske preko Maclja izašlo 43 tisuće stranaca, a još više u nedjelju, kada se kućama vraćalo 44 tisuće stranih turista, zbog čega je došlo do spajanja kolone sa slovenskim graničnim prijelazom u Gruškovju, a kolona pred prijelazom u Maclju bila dugačka 4 kilometra.
Zbog tako duge kolone, policija je turiste u Đurmancu preusmjeravala na granični prijelaz Lupinjak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kreće naplata još jednog poreza: Evo kada građani mogu očekivati rješenja
Kreće hladna fronta, evo kad nam stiže nova tura snijega
Četvrti dan bez struje: ‘Sve iz frižidera se kvari, smrzavamo se’
Tragičan kraj potrage: Nestala Nada pronađena mrtva u šumi! Uzrok smrti je smrzavanje
U roku 30 dana ova 2 znaka naslijedit će bogatstvo - tvrde astrolozi
Novi detalji užasa: Sin čekićem teško ozlijedio majku, već osuđivan zbog nasilja
Potvrđen novi slučaj kuge: 'Ljubila me dok sam se opraštao'
Velika tuga: Preminula je Paula (28), djevojka koja je cijelu Hrvatsku dignula na noge
[VIDEO] Buknuo požar: 'Na terenu smo, intervencija je u tijeku...'
[FOTO] Grad Krapina dodijelio 40 novih stipendija učenicima i studentima
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
