Klanječki gradonačelnik među deset najštedljivijih u Hrvatskoj
Ja nisam došao na ovo radno mjesto da bi se obogatio nego da napravim što je više moguće da se Klanjec razvije u svakom aspektu – istaknuo je Zlatko Brlek, gradonačelnik Klanjca
Portal gradonačelnik.hr objavio je popis deset gradonačelnika s najnižom plaćom u Hrvatskoj. Riječ je o podacima koji su dostupni u njihovim imovinskim karticama koje su prijavili nakon stupanja na dužnost u lipnju. Prema popisu, najnižu plaću ima gradonačelnik Vrgorca Ante Pranić. Njegova plaća u brutu iznosi 5609,38 kuna dok mu je neto 4306 kuna. Svoju plaću je 'srezao' pri dolasku na vlast 2016. godine na prijevremenim izborima zbog lošeg stanja u kojem se grad nalazio te zbog milijunskog duga.
U društvu deset veličanstvenih s popisa jesu i dva čelnika zagorskih gradova. Na petom je mjestu tako gradonačelnik Klanjca Zlatko Brlek čija bruto plaća iznosi 11.900,93 kune, a neto 8923,8 kuna dok je na devetom mjestu portala gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan Pentek koja, prema njihovu izračunu, ima bruto plaću 13.204,31, a neto 9900,07 kuna.
No, na prvoj konstituirajućoj sjednici Auguštan – Pentek povećala si je plaću pa je ona sada bruto 16.697,44 kune dok je neto 11.956,65 kuna čime zlatarska gradonačelnica više nije među prvih deset najniže plaćenih čelnika hrvatskih gradova. No klanječki gradonačelnik plaću nije dirao već je ona, kaže, čak i nešto manja nego što je objavljeno. – Neto plaća mi je zapravo 8454 kuna jer više nemam na sebe prijavljeno dijete. Mislim da je to razumna plaća s obzirom na proračun Grada. Ja nisam došao na ovo radno mjesto da bi se obogatio nego da napravim što je više moguće da se Klanjec razvije u svakom aspektu – istaknuo je Zlatko Brlek. Sada teče njegov drugi mandat, a kako nam je rekao, u vrijeme dok je on gradonačelnik plaće nisu dizane nikome u gradskoj upravi. Valja reći da dio gradonačelnika svoj posao obavlja bez ikakve naknade, a riječ je uglavnom o saborskim zastupnicima koji primaju saborsku plaću. Među njima je i gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj čija plaća za to radno mjesto iznosi ravno – 0 kuna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
Užas na odmorištu! Iz kamiona izvukli mrtvog vozača: 'Ovo nam je prvi put'
U Hrvatskoj eksplodirala cijena namirnice bez koje je kuhanje nezamislivo: Ovo je razlog
Pravi jesenski vikend: Božarov otkriva kakvo vrijeme nas čeka u Zagorju do ponedjeljka
Novi radovi, nove lokacije: Uskoro nestaje struje u 13 mjesta diljem Zagorja
VELIKO OLAKŠANJE: Ova 3 horoskopska znaka napokon će izaći iz teškog razdoblja
Zagorska policija izdala važno upozorenje za dane 'Martinja'
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
