Kinezi zagrizli na Tita!
Među potencijalnim investitorima koji bi uložili svoj novac u Kumrovec sada su u igri i Kinezi. Posredovanjem predsjednika Društva hrvatsko-kineskog prijateljstva Andrije Karafilipovića, Kumrovčani su, razgovarajući s kineskim partnerima, poslali ponudu u Kinu da se u bivšoj Partijskoj školi otvori srednjoeuropski centar tradicionalne kineske akupunkture i medicine.
Načelnik Kumrovca Dragutin Ulama, posredstvom zagorskog ministra prometa Siniše Hajdaša Dončića, ovih je dana bio u Zagrebu na sastanku s predstojnikom Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom Mladenom Pejnovićem.
– Očito je vrijeme krize i nema baš puno interesenata za kupnju kumrovečkih objekata koji su u vlasništvu države. Budući da baš i nije vrijeme za jeftinu rasprodaju državne imovine, koja je procijenjena na 40-ak milijuna kuna, kao mogućnost pojavilo se i davanje u dugogodišnju koncesiju tih objekata, na rok i do 50 godina, rekao nam je načelnik Kumrovca Ulama.
Među potencijalnim investitorima koji bi uložili svoj novac u Kumrovec sada su u igri i Kinezi. Posredovanjem predsjednika Društva hrvatsko-kineskog prijateljstva Andrije Karafilipovića, Kumrovčani su, razgovarajući s kineskim partnerima, poslali ponudu u Kinu da se u bivšoj Partijskoj školi otvori srednjoeuropski centar tradicionalne kineske akupunkture i medicine.
Titova je pak rezidencija, u okviru Muzeja Hrvatskog zagorja trebala postati povijesni muzej gdje bi povjesničar prof. dr. Tvrtko Jakovina spojio događanja i ličnosti Zagorja i šire regije. No, kako doznajemo, Muzejima Hrvatskog zagorja ta se inicijativa baš i ne sviđa. Oni su, naime, Titovu rezidenciju proglasili neperspektivnom i žele je vratiti na upravljanje državnoj agenciji za nekretnine AUDIO.
Šokantna vijest
– Ako je istina da Muzeji Hrvatskog zagorja više ne žele Titovu rezidenciju, mogu samo reći da mi je to šokantna vijest jer Titova rezidencija zasigurno je najpotentniji kumrovečki objekt koji u Kumrovec može privući najviše turista. Meni je doista nezamislivo da neki ne prepoznaju turističke potencijale Kumrovca, jer Tito je ipak naš najveći brend – rekao je načelnik općine Kumrovec Dragutin Ulama te dodao kako muzeji očito ne žele Titovu rezidenciju jer bi tako sadašnji prostor Starog sela dobio konkurenciju, a nekima u Muzejima Hrvatskog zagorja to smeta.
Terme Tuhelj i dalje zainteresirane
Jedan od najupornijih potencijalnih investitora za kupnju ili upravljanje kumrovečkim objektima su Terme Tuhelj iz Tuheljskih Toplica, jer im je Kumrovec na pola puta između Tuhlja i Podčetrtka. Njihova direktorica Ivana Kolar kaže da unatoč tome što su u posljednjih godinu, dvije puno investirali u gradnju novog hotela u Tuheljskim Toplicama koji će biti otvoren početkom lipnja, i dalje su zainteresirani za kumrovečke objekte.
– Najviše smo zainteresirani za zgradu bivšeg spomen-doma, no isto tako mogli bismo upravljati i s ostala dva objekta. Za Kumrovec bi možda bilo najbolje da svaki od tri objekta preuzme netko drugi, kako samo jedan investitor ne bi previše utjecao na razvoj Kumrovca – rekla je Ivana Kolar.
Večernji list/Zagorje.com
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Opet pljuskovi i grmljavina, pa preokret
Prometna nesreća u Zagorju: Ozlijeđena žena prevezena u OB Zabok, očevid u tijeku
Poznati kuhar otkrio trik za pirjanje luka: Gotov je za tren, sočniji i bez neugodnog mirisa u stanu
Nova dva požara u Zagorju: Gorjeli gospodarski objekt i drvena šupa, oglasila se policija
Policija pretresla kuću 31-godišnjaka u Zagorju: Poznati prvi detalji
Stravična nesreća: Mladić autom sletio s ceste, bori se za život
Dio vozača u Hrvatskoj uskoro očekuju promjene: Stiže novi pravilnik, evo svih detalja
Nova pravila na snazi: Vozačka dozvola seli na mobitel – evo što će biti s karticom koju danas nosite u novčaniku
Od 5. kolovoza novac pada s neba: Dva znaka konačno pune novčanike i sreća ih ne zaobilazi
Stiže novi toplinski val: Alarm za cijelu Hrvatsku, temperature će prelaziti 35 °C
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
