Jelena Brezak najbolja Hrvatica na međunarodnoj trail utrci u Istri
Značajan nastup na utrci u Istri su imali i Branko Barlović i Željko Bulek iz Oroslavja
U Istri je početkom travnja održana međunarodna trail utrka: 100 milja Istre. Ukupno 1300 sudionika iz 37 zemalja natjecalo se u 4 utrke različitih dužina: 171 kilometara, 108 kilometara, 69 kilometara i 42 kilometra.
Jelena Brezak iz Bedekovčine bila je najbolje plasirana Hrvatica u utrci na 69 kilometra te se s osvojenim 3. mjestom i vremenom od 7 sati i 37 minuta kvalificirala na Svjetsko prvenstvo. Jelena se već dugi niz godina razvija kao atletičar u disciplini trčanje na duge staze, planinsko trčanje, maraton i ultramaraton, te je u Hrvatskoj poznata kao trail trkačica koju često viđamo na postoljima.
Pobjednica je mađunarodne utrke 100 milja Istre 2016. u disciplini 110 kilometara, pobjednica hrvatske Trail i treking lige 2015. i 2016. godine u Ultra kategoriji te viceprvakinja u planinskom trčanju na duge staze 2014. godine.
Značajan nastup na utrci u Istri su imali Branko Barlović i Željko Bulek iz Oroslavja. Natjecali su se na dužini od nevjerovatnih 100 milja (171 kilometar). Branko je utrku završio u vremenu od 27 sati i 56 minuta, a Željko u vremenu od 33 sata i 53 minute. Trail disciplina razvija se u cijeloj Hrvatskoj pa tako i u Krapinsko-zagorskoj županiji. Broj natjecatelja raste iz dana u dan te su utrke sve više posjećene jer ih ljudi prepoznaju kao zdravu razonodu, kroz natjecanje i boravak u prirodi. Jednoj od zagorskih trail utrka možete prisustvovati 16. rujna u Bedekovčini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: ‘Bojimo se za svoju djecu, kćer su napali već 4 puta, a nitko ništa ne poduzima'
Pripremite se na gužve: Kreću radovi na rotoru kod Zaboka, dvije ceste bit će zatvorene za sav promet
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Suprug (23) popularne hrvatske glumice (49) napravio senzaciju o kojoj priča cijela Hrvatska
UHVAĆEN DILER: U kući kod Jakovlja skrivao stotine tableta ecstasyja, kokain i oružje
Gabrijel Šivalec briljirao na utakmici protiv UAE
Policija otkrila mrežu razmjene materijala seksualnog zlostavljanja djece! Osumnjičen muškarac
Tinejdžeri ukrali autobus, pa udarili kamion i pokosili znakove: 'Mislili smo da će poginuti'
Zagorec (54) 'nasjeo' na romantičnu prijevaru. Ostao bez više tisuća eura
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
