Izradili i donirali zaštitne vizire ambulanti i Domu za starije i nemoćne osobe 'Pintar' u Stubičkim Toplicama
Osnovna škola Vladimir Bosnar Stubičke Toplice pridružila se inicijativi Hrvatskog studentskog zbora u izradi vizira za medicinsko osoblje.
Osnovna škola Vladimir Bosnar Stubičke Toplice pridružila se inicijativi Hrvatskog studentskog zbora u izradi vizira za medicinsko osoblje. Škola je donirala vizire ambulanti u Stubičkim Toplicama i Domu za starije i nemoćne Pintar, također s područja općine, a primopredaja je izvršena danas u prostorijama općinske knjižnice. Podijeljeno je ukupno 15 vizira.
Kako u ovom razdoblju nema nastave u školama, a u školi imamo 3D printere koi stoje, odlučili smo se se solidalizirati i pomoći zdravstvenim djelatnicima, rekla je ravnateljica škole Brigitte Gmaz. Načelnik općine Stubičke Toplice Josip Beljak pohvalio je ovu akciju, istaknuvši da ona puno znači u jeku borbe protiv koronavirusa, uz sve one mjere koje provodi i Općina, od podjele zaštitnih maski i rukavica do osiguravanja toplih obroka za najugroženije mještane te brige za starije kroz dostavu potrepština i lijekova. Zahvalio je školi i rekao kako će se izrada vizira nastaviti i dalje.
Patronažna sestra Valentina Glavač Bratković rekla je kako će ovi viziri u zaštiti najviše koristiti doktoricama obiteljske medicine kod pregleda pacijenata i na terenu kada patronaža mora obilaziti pacijente doma, u tzv. kućnoj njezi.
Marino Pintar, ravnatelj Doma za starije i nemoćne Pintar iz Stubičkih Toplica istaknuo je kako potreba za zaštitnim sredstvim i opremom jako velika te zahvalio na donaciji zaštitnih vizira u ime djelatnika i korisnika doma.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Na području grada Varaždina kreće dezinsekcije komaraca
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
